20 Bin TL ile NE İŞ YAPILABİLİR

TURŞU

Bu devirde 20 Bin TL az para değil. Kendinize küçük bir işletme açıp kendinizin patronu olabilirsiniz. Örneğin, kazançlı bir işletme açmak istiyorsanız, iç çamaşır mağazası açabilirsiniz. Son yıllarda trendde olan bu tür mağazaların talep gördüğünü biliyoruz. Çünkü dış giyim kadar artık iç giyimde insanların dikkat ettiği kıyafetlerdir. Özellikle bayanlar bu sektöre inanılmaz derece ilgi göstermektedirler. Toptan satış yapan bir iç çamaşır firması ile anlaşma yaparak istediğiniz ürünlerin satışın kendi mağazanızda yapabilirsiniz. En önemlisi kalabalık insan geçişinin olduğu yerde mağaza açmanız gerekir. İkincisi ise, dekor çok önemlidir. İnsanların dikkatin çeken bir dekor kullanmalısınız ki, müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

İkinci olarak da, kot ürünleri üzerine bir mağaza açabilirsiniz. Çünkü yaz, kış satışları olan kot kıyafetlerin de karı yüksektir. Çoğu kot ürünleri neredeyse %50 karlar ile satışı yapılmaktadır. Gördüğünüz 50 TL lik bir kotun toptan alışı bile 25 TL den fazla değildir. Yaz kış aylarda talep gördüğü için, satışlarınız her daim olacaktır. 20 Bin TL ye çok büyük olmasa bile kot mağazası açabilirsiniz. Toptan kot alışları yapan kişiler, genellikle ödemelerini de 3 ile 6 aylık senetler halinde yapmaktadırlar. Bu nedenle satışlarınızı gerçekleştirdikten sonra ödemelerimizi yapabilirsiniz. Söz ettiğim bu tür mağazalar da büyük iş makineleri gibi yüksek limitli bir giriş olmadığı için, az bir sermaye ile açılabilecek mağazalarıdır. Eğer gıda sektörünü düşünüyorsanız da, seyyar satıcılık yapabilirsiniz.

Örneğin, son zamanlarda birçok insanın özellikle dışarı çıkıp yemek istedikleri Hot Dog  büfesi açabilirsiniz. Sadece en büyük harcamanız seyyar Hot Dog arabası olacaktır. Birçok firma bu tür araçları 5.000 TL ile 15.000 TL arasında satışını yapmaktadır. Arabanın içindeki tüm gereçleri ile birlikte. Şu anda birçok yerde tanesi 5 TL ye satılan Hot Dog sandwiçlerin karı oldukça yüksektir. Tabi yiyecek sektörü olduğu için hijyen konusuna çok dikkat etmelisiniz. Tabi insanların geçişinin fazla olduğu bölgelerde  bulunmanız gerekmektedir. Bu tür işletmelere benzeyen, kendinize daha yakın olduğu düşündüğünüz mağazalarda açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir