60-70-80 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Bilindiği gibi bankalar emeklilere kredi verme konusunda oldukça çekingen davranmaktadır. Buna rağmen birçok banka da emeklilere kredi olanağı sunar. Bahsedilen krediler emeklilere verileceği için de buna uygun olarak faiz oranı belirlenir ve bu oranlara göre de taksitlendirme işlemi yapılır. Yalnız baştan belirtmemiz gerekir ki emeklilere verilen krediler kaç yaşında olduğunuza ve gelir durumunuza bakılmaksızın düşük tutarlarda olacaktır. Emeklilere kredi veren çok sayıda banka bulunur. Bizde bu yazımızda 60, 70 veya 80 yaşındaki emeklilerin kredi alabilecekleri bankaları anlatacağız.

  • Denizbank: Denizbank maksimum 80 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Verdiği emekli kredisini ihtiyaç kredisi dâhilinde vermektedir. Aynı zamanda 450 lira promosyon ücretinizi de üç yıl boyunca Denizbank’tan alabilirsiniz.

 

  • Fibabank: Fibabank’ta maksimum 80 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda 500 lira promosyon ücretinizi de üç yıl boyunca Fibabank’tan alabilirsiniz.
  • Vakıfbank: Vakıfbank maksimum 80 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca bir kamu bankası olan Vakıfbank en fazla emekli müşteriye sahip bankalardan biridir. 80 yaş ve altındaki müşterilerine Vakıfbank 20.000 liraya kadar kredi sağlamaktadır.
  • Ziraat Bankası: Ziraat Bankası maksimum 80 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. 80 yaş ve altındaki müşterilerine, Ziraat Bankası 20.000 liraya kadar kredi sağlamaktadır. Bu krediler içinde 48 ay vade imkânı sunmaktadır. Aynı zamanda 375 ile 450 lira arasındaki promosyon ücretinizi de üç yıl boyunca Ziraat Bankasından alabilirsiniz.
  • Aktifbank: Bir internet bankası olarak Aktifbank’ta maksimum 80 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Bu kredileri PTT üzerinden sağlamaktadır. Aynı zamanda 450 lira promosyon ücretinizi de üç yıl boyunca PTT’den alabilirsiniz.
  • PTT Bankası: PTT 70 yaşını geçmiş olan emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır. Aynı zamanda 450 lira promosyon ücretinizi de üç yıl boyunca PTT’den alabilirsiniz.
  • ING Bank: Maksimum 70 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır.
  • Odeabank: Maksimum 70 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır.
  • Türkiye Ekonomi Bankası: Maksimum 70 yaşındaki emekli müşterilerine kredi olanağı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir