Acil Kredi Veren Kuyumcular

Acil toplu paraya ihtiyacımız olduğunda ilk aklımıza gelen kurum şüphesiz ki bankalar ve kredi oluyor. Fakat banka kredisi kullanmak tahmin ettiğiniz kadar kolay değil. Tarafınızdan beklenen tüm şartları yerine getirmeniz ve evrakları da eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Örneğin kredi notunuz düşük olmayacak ve hakkınız da daha önce dönemler de olsa dahi yasal takip başlatılmamış olacak. Aksi halde kredi talebinize banka tarafından red cevabı verilecektir. Bu ve benzeri durum yaşayan kişiler ikinci bir alternatif yol olarak senetle krediye yöneldi. Özellikle kuyumcular tarafından verilen senetle kredi nedir, kuyumculara nasıl ulaşabilirsiniz merak edilen tüm detayların cevapları;

Senetle Kredi Veren Kuyumculara Nasıl Ulaşılır

Senetle kredi de banka kredisinde olduğu gibi kuyumcular tarafından belirlenen faiz oranına bağlı kalarak geri ödemelerinizi dilerseniz tek bir senet ve 1 aylık vade de dilerseniz birden fazla senet ve senet sayınız ile eşit olan vade de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin 10 aylık vade de ödeme yapacak iseniz eşit taksitler de 10 ayrı senet üzerinde imzanız bulunması gerekmektedir. Her ödeme sonrasında da karşı taraftan senetinizi alabilirsiniz.

Bakınız >> İzmitteki Kuyumcular

Kuyumcular her ne kadar banka kredisinde söz konusu olduğu gibi finansal notunuza bakmasa da sizden kefil ya da ipotek gibi ek şartlarda bulunabilir. Eğer ödeme yapmaz iseniz kalan tutar kefil olan kişiden talep edilecek ya da ipotek gösterdiğiniz malınız icra kanalıyla sizden alınarak satışa sunulabilir. Peki, bu şekilde hizmet veren kuyumculara nasıl ulaşabilirsiniz? Bunun için internet üzerinden araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Benzeri ilanlara denk gelebilirsiniz. Hemen çalışmaya başlamadan önce karşı tarafın güvenilir olup olmadığına da dikkat edin. Size senetleri imzalatıp paranızı vermezler ise yasalarca borçlu kalabilir ve kullanmadığınız paranın ödemelerini yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Senet nasıl imzalanır, senet üzerinde var olan vade süresine ve diğer detaylara dikkat etmeniz gerektiğini göz ardı etmeyin. Mesela ödemeniz gereken borç tutarının yazılı olduğu alanın kapatılmış olması gerekmektedir. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük iller de senetle kredi veren kuyumculara daha rahat ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir