borsa nasıl oynanır

borsa nasıl oynanır tıkla
borsa nasıl oynanır tıkla

Günümüzde internet hızla yayılıyor ve buna bağlı olarak da bankacılık hizmetleri de dahil her türlü ihtiyacımızı internet aracılığı ile karşılayabiliyoruz.Bu gelişme sonucu ise en çok da yatırımcılara yaradı.Eskiden borsa salonlarına giderek hisse senetlerini alıp satam yatırımcılar,şimdilerde ise oturdukları yerden hisse senedi alıp satabiliyorlar.Eğer siz de borsa oynamak istiyorsanız öncelikle kurumlardan veya çalıştığınız bankadan yatırım hesabı açtırmalısınız.Hangi banka ile çalıştığınızın önemi yok ancak yatırımcıların en çok çalıştığı bankalar ise Garanti Bankası,İş Bankası ve Yapı Kredi Bankasıdır.Çünkü bu bankaların hisse senetlerinin alım ve satımı sırasında kesinti oranları çok düşük olduğu için yatırımcılar bu genellikle bu bankaları tercih etmekteler.Öyle ki bankalar 1000’de 2 kesinti yaparken,broker firmalarında ise bu kesinti 1000’de 8 ‘e kadar çıkıyor.

BORSA NASIL OYNANIR TIKLAYINIZ

 Borsa oynarken kesinlikle sakin ve oldukça soğukkanlı olun.Çünkü borsa iyi etkiler yarattığı gibi psikolojinizin bozulmasına da sebep olabilir.Bu aşamada tamamen soğukkanlı olmanızda yarar var.Borsa oynarken tek yapmanız gereken şey ise,istikrarlı ve sistemli adımlar atmaktır.Ayrıca yatırımlarınızı yaparken bütçenize göre yatırımlar yapın.Fakat şunu da belirtmem gerekiyor ki bazen bütçenizi zorlayacak yatırımlar da yapabilirsiniz.

 

Hayatınız boyunca mutlaka duymuşsunuzdur borsada çok para kaybeden birini.Aslında bu borsa kaybı sadece aynı gün içerisinde çok fazla yatırım yapmaktan kaynaklanmaktadır.Bu sözlerim sakın yanlış anlaşılmasın demek istediğim,yatırımcı elbette aynı gün içinde birden çok işlem yapabilir fakat,aynı gün içinde bu işlemlerin karını çok daha fazla yapmak amacı ile oynamak doğry bir hareket değil ki yukarıda da belirttiğim gibi kaybetmenize neden olabilir.

 

O yüzden borsa oynarken yatırımcının oldukça sakin ve sistemli gitmesi yararına olacaktır.Eğer bu tarz hareket ederseniz de işiniz kesinlikle şansa kalır benden söylemesi.Son olarak şunu belirtmelim ki borsa asla bir şans topu,bir on numara oyunu değil.Diğer oyunlarda şans herzaman yanınızdadır ancak borsa da şans sizden oldukça uzakta.

 

One thought on “borsa nasıl oynanır

  1. Merhaba Borsaya hem yeni başlayanlar hem de karlarını yükseltmek isteyenler için çok güzel çok yararlı bir sistem mevcut. Herkesin incelemesini arzu ederim. Gerçekten çok etkileyici. Borsa oynayanların oymayı düşünenlerin aradığı bir sistem. Teşekkürler.
    ( Linkten ulaşabilirsin )

    tinyurl.com/borsauzmani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir