Denenmiş Rızık Ve Bereket Duası

Denenmiş Rızık Ve Bereket Duası

Birçoğumuz için bir gelir elde etmekten ziyade, elde ettiğimiz bu geliri ay içine bölerek eşit hale getirmek daha önemlidir. Bunu sağlayabilmek için elbette ilk olarak kazancımızın bereketli olması gerekmektedir. Bereket azın içinde çokluk, yokluğun içinde bolluktur. Bu nedenle ilk olarak helal bir kazanç elde etmemiz gerekir. Helal kazanç zaten bereketlidir fakat dualar ile bu bereketi arttırmak mümkündür.

Bilindiği üzere dualar her şeyin üstesinden gelmemizi sağlayan yegâne güçtür. Bu gücü içimizde bulur ve yine içimizde taşırız. Rızık kazanmak, kazandığımız rızkı bereketli hale getirmekte yine dualar ile mümkündür.

Son günlerde internetin hızla yayılmasından ve kullanılmasından dolayı, dualarda istenilen anda bulunmaya hazır hale getirilmiştir. Fakat nereden alındığı bilinmeyen, kaynağı belli olmayan veya denenmeyen dualar, insanlar için pek güvenilir değildir. Bu nedenle sizlere http://www.rizikbereketduasi.com/ sitesinde bahsedilen denenmiş ve işe yaramış rızık ve bereket dualarını paylaşacağız.

Bereket Duaları

Bereket elinizde olan paranın ya da herhangi bir şeyin, uzun bir süre size yeterek bitmemesi şeklinde kısaca tanımlanabilir. Rızkı arttırmak çalışarak yapılabilir, yani dua edilmese de rızık bir şekilde arttırılabilir. Fakat bereket dediğimiz şey dua olmadan olmaz. Bu nedenle her zaman kazancımızın çok olmasını değil, az da olsa bereketli olmasını dilemeli ve dualarımızda buna yer vermeliyiz.

  • En bilinen bereket duası, Karınca Duasıdır. Bu nedenle birçok ailenin mutfaklarında her zaman yer alır. Bu nedenle Karınca Duası, okunabilecek alternatiflerinizden biridir.

Duanın okunuşu “Allahumme kanni’ni bima razekteni ve barikli fihi ve ahlif ‘aleyye kulli ğaibetin-li bihayr.”

Bu duayı okuyan Allah’tan verdiği rızık hususunda kişiyi kanaat sahibi yapmasını diler ve kazancının, rızkının bereketli olmasını ister. Verilen her nimetin hayırlısını ister.

Kaynak: https://www.bereketduasi.org/denenmis-rizik-ve-bereket-duasi/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir