Dizi Oyuncusu Nasıl Olunur?

dizi oyuncusu
dizi oyuncusu ol

Son yıllarda önemli ölçüde gelişen mesleklerin başında hiç şüphesiz oyunculuk sektörü gelmektedir.Özel televizyonların haftanın her günü sayısız dizi ortaya çıkarmasıyla ünlü oyuncuların yanı sıra tanınmamış yüzlere de ihtiyaç duyulmaktadır.

 

    Kamera önü oyunculuğunu yapmak için bazı özellikleri taşımanız gerekmektedir.Kamera önü oyunculuğuyla tiyatro vb. sahnelerde sergilenen oyun hep farklıdır. Asında Tİyatro oyunculuğunu tam anlamıyla ortaya koyan bunun hakkını veren bir oyuncu her alanda şüphesiz başarılı olur.Oyuncu olabilmek için atılacak ilk adım ; ilgili üniversitelerin konservatuar ve oyunculuk eğitimi bölümünden mezun olmakla başlıyor.

Dizi Oyunculuğu

     Daha sonra güvenilir ve ün yapmış bir cast ajansa üye olmakla yola devam edilir.
Tabii birde şansı sayesinde kendini milyonların en çok izlenen dizisinde rol alan bir oyuncu olarak bulanlarda var.
Eğer gerçekten oyuncu olmak ve bunu hem bir hayal hemde sağlam bir gelecek olarak görmeye başladıysanız eğitiminizde varsa sizin önünüzde oyunculuğu engelleyecek bir sorun yok gibi görünüyor.

Dizi Oyuncusu olmak için ne yapılmalı

     Aslında tam anlamıyla oyunculuk görsel sanatlara severek ve öğrenerek, birde oyunculuk için gerekli yeteneklerini doğuştan sahip olmaktan geçiyor.
Oyuncu olmak isteyen bir insanın farklı karakterleri, farklı yüzleri kendi içinde barındırması hiç şaşırtıcı bir durum olmamalıdır.Çünkü şuan izlediğimiz bir dizideki oyuncu 1 yıl önce başka bir dizide ve tam anlamıyla başka bir kişiliği sergileyen karakteriyle ekranlarda yer almıştır.
Birde oyunculuğun hünerini sergilemenin maddi bir getiriside var.Aşağıdaki bölümde bir oyuncunun ortalama ne kadar ücretle görev aldığı açıklanmaktadır.
    Bir dizi oyuncusu yaptığı rol ve kategorisine göre dizi başına kaç tl alır?
-Figüran: 25-30
-Diyalog halinde bulunan yardımcı oyuncular: 100-150
-Bölüm oyuncuları: 750-1000
-Ünlü olmayan ama belirli bölümlerde sürekli rol alan oyuncular: 1.000-5.000
-Seviye olarak ara olarak nitelendirilen oyuncular: 5.000-10.000
-Başrol oyuncuları: 10.000-30.000 ve daha fazla astronomik ücretlerle görev yapmaktadırlar.

2 thoughts on “Dizi Oyuncusu Nasıl Olunur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir