EL BECERİSİ OLANLARIN YAPABİLECEĞİ UFAK İŞLER

sekreter

Hem eğlenmek hem de keyifli  vakit geçirmek için ufakta olsa bir iş yapmaya çalışıyoruz. En azından gayret ediyoruz. Kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Tabi ki bazen de bunu bir üst noktaya da taşımamız gerek diye düşünüyorum. Bazen para kazanmak içinde yapabiliyoruz yapmalıyız da. Son zamanlarda rövanşta olan bir iş. Bunu aslında herkes yapabilir. El becerisi olan bayanlar için de kurs da veriliyor ve bunu bir tık ileri götürmemiz bizim elimizde olan bir şey. Aynı zamanda  hem eğlendirici hem de dinlendirici özelliğide vardır. Peki ya yapabileceğimiz ufak işler neler onlara bir göz atalım?

Dantel ve örgü, yapılabilir. Kendi evinizde dantel ve örgü yapabilirsiniz. Yapımı çok kolaydır. Şuan da örgü çok tutulmakta. Kazak, yelek vb. şeyler yapabilirsiniz ve bunların yapımıda çok kolaydır.

Renkli mumlar, yapabilirsiniz. Yapabildiğiniz taktirde hoş ve güzel durur. Yapımıda çok kolaydır. Yapıp evinizi mumlarla süsleyebilirsiniz. Yada hediye verebilirsiniz.

Terzilik, eğer terzilikle uğraşmak istiyorsanız ve eliniz buna yatkınsa veya terzilik yapmak istiyorsanız yine mesleğiniz buysa yapabilirsiniz. Terzilik beceri isteyen bir iştir. Hem kendinizi geliştirip hem de kendinizi geliştirebilirsiniz.

Takı, tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız yüzük, kolye, bilekliklerden oluşmalıdır. Ve tasarladıklarınızı satabilir yada takabilirsiniz yahut hediye edebilirsiniz.

Pasta ve kurabiye, yapabilirsiniz. Pasta ve kurabiye yapımı en kolay iştir bence. Pasta ve kurabiye yapımını geliştirebilirsiniz. Sözlere, nişanlara, düğünlere, sünnetlere, kafelere ve pastanelere  yapabilirsiniz.   

5 thoughts on “EL BECERİSİ OLANLARIN YAPABİLECEĞİ UFAK İŞLER

  1. merhaba manisada yasıyorum grup kurabilme potansıyelıne sahıbım ve guzel sanatlar mezunuyum daha oncede el becerisi kapsamındaki işlerle uğrastım ulasırsanız sevinirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir