EVDE EGZERSİZ YAPARAK KİLO VERMEK

Merak ettiğiniz konular evde yapılabilecek egzersizler,evde egzersiz hareketleri ise yazımızı dikkatlice okuyarak videoya bakınız.

Çok kolay kilo verebilirsiniz desek ne dersiniz?

İstemediğiniz tüm kilolarınızdan evde yapacağınız basit egzersizler ile kurtulabilir ve evde yaptığınız egzersizler ile para harcamanıza da gerek kalmayarak bütçenizi de koruyabilirsiniz.

Spor yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise yaptığınız sporu her zaman yapmanızdır. Evde sadece 20 dakikanızı her gün spora ayırdığınız taktirde fazla kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yürüyüş ise gün içerisinde yapabileceğiniz en güzel spordur. Yürüyüşten kast edilen ise tempolu yürüyüştür. Yani çarşıda pazarda gezerken yapılan yürüme yürüyüş olarak sayılmamaktadır. Hatta bir süre yürüyüp bir süre koşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Bacak kaslarınızı çalıştırmak için yapabileceğiniz en güzel hareketlerden biri ise yarım çömelme hareketidir. Bu hareket bacağınızdaki çoğu kasın çalışmasını sağlayacak ve bacak bölgesindeki fazlalıkların giderilmesinde size yardımcı olacaktır. Burada dikkat edilecek nokta ise çömelirken beli dik tutmanızdır. Sırtınız dik bir şekilde dizleriniz ayak parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde yarım çömelip kalkmaya dikkat etmelisiniz. Bu hareketi günde 12 defa 3’ er tur yapabilirsiniz.

Evde mekik hareketi ile de karın kaslarınızı ve üst bölgenizdeki kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Düz bir yere yattıktan sonra iki elinizi başınızın arkasında birleştirin ve omuzlarınızı ve üst gövdenizi yukarı doğru kaldırmaya çalışın. Başlangıçta üst kısmınızı tam kaldırmak zorunda değilsiniz. Bu nedenle kendinizi fazla zorlamadan hareketleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir