Evde Home Ofis Çalışma Masrafı

Pek çok kişi evde home ofis çalışma masrafı ne kadardır merak ediyor. Bizde yaptığımız araştırmalar sonucu bu konuya açıklık getirmek istiyoruz. Son yıllarda evden çalışanların sayısı gittikçe artıyor.Pek çok şirket home ofis sistemi ile evden çalışarak işlerini yürütüyor. Bu sistem her ne kadar şirketlerin işine gelse de çalışanların ve ailelerin pek işine gelmiyor. Eğer siz de home ofis çalışmak istiyorsanız önce avantajları ve dezavantajlarını bilmeniz gerekiyor. Ayrıca,bunun için ne kadar bütçe ayıracağınızda önemli konulardan biridir.Peki, evde Home Ofis çalışma masrafı ne kadardır?

Aslında evde Home Ofis çalışma masrafı yapacağınız işe bağlı olarak değişkenlik gösterir.Mesela, standart bir ofiste bilgisayar,fax makinesi,fotokopi makinesi gibi aletler mutlaka vardır.Eğer sizin yapacağınız işler bunları gerektiriyorsa evinizde de mutlaka bulunmalıdır.Bu yüzden öncelikle yapacağınız işe bağlı olarak size lazım olacak malzemelerin listesini hazırlamanız gerekiyor.Ayrıca,bir ofiste yapacağınız harcamaların home ofis sistemine geçtiğiniz takdirde evde yapılacağını da unutmayın. Mesela,elektrik,ısınma,telefon gibi giderler de mutlaka artış olacaktır.Üstelik harcamalarınız bunlarla da sınırlı değil. Yeri gelecek misafirlerinizi evinizde ağırlamanız gerekecek.Çay,kahve veya soğuk içecekler de evinizde bulundurmanız gereken ihtiyaçlar arasındadır.

Evde Home Ofis çalışma sistemi her ne kadar kolay gibi görünse de aslında oldukça zordur.Sürekli online olmak, gelen iş maillerine hemen cevap vermek için sürekli bilgisayar başında olmak gibi daha pek çok zorlukları vardır.Ancak işinizi evinizde yapacaksanız maliyetini detaylı bir şekilde hesaplayın.Yukarıda belirttiğimiz ayrtıntılar ve daha fazlası için evde Home Ofis çalışma maliyeti epey yüksek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir