Evde Kendi Kendine Kilo Nasıl Verilir

Bayanların en çok merak ettikleri sorulardan biri de Evde kendi kendine kilo nasıl verilir sorusudur.Eğer sizde spor merkezlerine gitmeden evde kilo vermek istiyorsanız gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Bazen televizyonlarda ve sosyal medyada ayda 7 kilo verdim,  ayda  kilo vermek ister misiniz? gibi yazılara şahit olmuşsunuzdur. Peki bu nasıl oluyor? Üstelik sadece evde kendi kendinize yapacağınız egzersizlerle veya diyetlerle bu mümkün mü? Bildiğiniz gibi bayanlar zayıflamak için şekilden şekile girerler. Öyle ki; bunun uğruna spor merkezlerine tonlarca para dökerek zayıflama yoluna gidiyorlar. Ancak, bazı bayanlar evde kendi kendilerine kilo vermek istedikleri için bunu her fırsatta dile getiriyorlar. İşte bizde sizlere yardımcı olmak için evde kendi kendinize nasıl kilo verebileceğinizden bahsedeceğiz.

Eğer evde kilo vermek istiyorsanız öncelikle sevdiğiniz bazı şeyleri feda etmeniz gerekiyor.Mesela eğer kola,kahve veya çay müptelası iseniz bunları bir kenara bırakmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra evinizde bulunan bütün yeşillikler sizin ara öğünlerinizin vazgeçilmezi olmalıdır. Şunu da söylemekte fayda var ki; eğer kilo vermek istiyorsanız öncelikle bunu gerçekten istiyor olmanız gerekiyor. Her zaman söylenir ya herşey kafada bitiyor. İstikrarlı bir şekilde hareket ettiğiniz zaman istediğiniz hedefe ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Evde kilo vermek isteyen bayanların yapmaları gerekenlerden en önemlisi de spor yapmaktır.

Yaptığınız diyetin dışında spor yaparak zayıflamaya destek olmalısınız. Ancak, spor yapmak sizi korkutmasın. Mesela hergün en az yarım saat yürüyerek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. İlk zamanlarda bu sizi zorlayabilir ancak vücut zamanlar buna alışacaktır.Bu söylediklerimiz yanlış anlaşılmasın. Sadece spor yaparak zayıflayamazsınız. Ekmeği,tuzu,şekeri,abu cuburu ve yukarıda saydığımız içecekleri mutlaka kesmelisiniz.Ayrıca,zayıflamanın en etkili yolu bol bol su tüketmektir.Aklınıza geldikçe – saatte bir su için.Kahvaltılarınızda yeşillik ağırlıklı olmak üzere domates, peynir ve yumurta tüketebilirsiniz.Öğlen ise yeşil elma ve su size yeterli olmalıdır.Akşamları ise, ağırlıklı olarak tavuklu salata yiyin.Yağlı yemeklerden uzak durun.Özellikle belirtmek istediğimiz bir nokta var ki; hem yemekten önce,hem de yemekten sonra su içmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir