EVDE NE ÖRÜP SATABİLİRİM

Hayat şartları artık gittikçe zorlaşmakta, insanlar geçinebilmek için pek çok farklı arayışlar içerisine girmektedir. Belli başlı maaşlı işlerde çalışmak bir yana artık insanlar evden de iş yapma ve bu yollarla evin geçimine katkıda bulunma çabası içerisine girmişlerdir. Çünkü hayat şartları artık insanları evde de çalışmaya ya da ikinci bir iş yapmaya zorlamaktadır.

elişi örgü
elişi örgü

Ev hanımları ya da evde iş yapmak isteyen kişiler için akla gelen ilk seçenek evde örgü örüp satmaktır. Çünkü bu işin hem maliyeti düşük hem de yapımı oldukça basit hatta kimi kişiler için hobi olacak kadar eğlencelidir. Bu yüzden evde örgü örüp satma yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Hemen her yaştan kişi için oldukça kolay ve kazançlı olan bu iş için gerekli malzemeler de uygun fiyatlarda olmaktadır.

Evde örmek için seçeceğimiz ürünlerde dikkat etmemiz gereken en önemli husus kolaylıkla satacağımız ürünler olmasıdır. Bunlar arasında sıklıkla tercih edilen ürünler:

  1. Bebek Giysileri: Örgü giysiler genelde bebekler ve çocuklarda daha çok tercih edilmektedir. Farklı pek çok alternatifi ile oldukça kazançlı bir yol olabilmektedir. Bebekler için örülecek ürünler ise; hırkalar, yelekler, kazaklar, bebek battaniyeleri, süveterler, elbiseler, patikler, pançolar, atkılar ve berelerdir.
  2. Atkı ve Bereler: Özellikle kış aylarında kazanç sağlayacağımız bir seçenek olmaktadır. Soğuk kış günleri için kadın, erkek her yaştan insana farklı renk ve modellerde atkı ve bereler örülebilir.
  3. Çeyizlik Ürünler: Geleneksel olarak hala tercih edilmekte olan çeyizlik ürünler günümüzde de hala her kız için olmazsa olmaz özelliğini kaybetmemiştir. Örebileceğimiz çeyizlik ürünler arasında; yazma kenarları, patikler, banyo lifleri, havlu kenarları, dantel peçeteler, dantel masa örtüleri, sehpa örtüleri ve dantel pike takımları bulunmaktadır.

Bu iş tamamen yaratıcılığımızla alakalı olup pek çok farklı şey örüp satabiliriz. Farklı fırsatları değerlendirerek kendimize kazanç sağlayabiliriz. Örneğin sevgililer günü öncesinde kalpli yastıklar yapıp satmak ya da anneler günü öncesi anne yelekleri yapıp satmak gibi fikirler üretebiliriz. Piyasayı takip ederek birçok ürün seçeneği bulmamız oldukça kolaydır.

One thought on “EVDE NE ÖRÜP SATABİLİRİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir