Evde Sabun Yapmak İstiyorum

Evde sabun yapmak istiyorum diyenler için hazırladığımız sayfamızda bu konu ile ilgili gerekli bütün bilgileri bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi evden çalışarak para kazanan oldukça kişi var. Üstelik hem eğlenceli hem de oldukça kzançlı bir iş olduğundan, evde sabun yapanların sayısı günden güne çoğalıyor. Eğer sizde sabun yapıp satarak gelir elde etmek istiyorsanız öncelikle bu alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Özellikle dekoratif ürünlere oldukça talep var. Göze hoş gelecek sabunlar yaparak daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Peki evde sabun nasıl yapılır? Evde sabun yapıp satmak için öncelikle malzemeleri tedarik etmeniz gerekiyor. Bitkisel yağ,su, kostik, lavanta yağı, plastik derin bir kap, cam bir kavanoz, karıştırmak için bir aparat, blender, kaşık, sabunu koymak için kalıp, bıçak, termometre ve güvenliğiniz için bir maske, eldiven ve önlük  sabun yapımı için gerekli malzemelerdir.

Malzemeleri tedarik ettikten sonra sıra sabun yapımına geliyor. Öncelikle suyu cam kavanoza dökün. Sonra üstüne kostik ekleyin ve karıştırın. Bunu yaparken maskenizi takmayı unutmayın. Bu karışı 1 saat dinlenmeye bırakın. Sonra sıcaklığını kontrol edin. Isı, oda sıcaklığına düştüğü zaman bitkisel yağı koyun. Sonra hazırladığınız kostik karışımı yağın üstüne dökün. Blender ile karıştırın. Sonra lavanta yağını yavaşça ekleyin. Sabununuz kıvama gelmeye başladı. Artık kalıplara sabununuzu dökün. Ancak, kalıpların altına yağlı kağıt koyun ki sabunun çıkması daha kolay olsun. Sabunu kalıplara döktükten sonra 4 ile 5 gün dinlendirin. Sonra sabunu kalıptan çıkarın ve istediğiniz bir şekilde kesin. İşte hepsi bu. Eğer sizde evde sabun yapmak istiyorum diyorsanız ve sabunlarınızı pazarlamak için firma arıyorsanız sayfamız üzerinden iş ilanlarınızı bırakabilirsiniz. İlanlarınıza yaşadığınız ili ve iletişim bilgilerinizi yazmayı unutmayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir