Evde yapılabilecek şakalar

Mart ayının sonuna doğru yaklaşırken herkes 1 Nisan’a hazırlanmaya devam ediyor. En güzel 1 Nisan şakası benim olsun diyenler evde yapılabilecek şakalar üzerine çalışıyor. Peki evde şaka nasıl yapılır? Evde yapılabilecek şakalar seçilirken dikkatli olunması gerekmektedir. Özellikle de sulu şakalar seçilirken çok daha dikkatli olunması ve evin sonradan temizlenmesi gerektiği asla unutulmamalıdır.

Patlayan kola şakası ev temizliğinden korkmayan kişilerin tercih edebileceği ilk şakalar arasında yer almaktadır. Patlayan kola şişesi hazırlamak için sahip olmanız gereken tek şey mentos naneli şekerdir. Mentos şekerin ortasını delip bu delikten misina ipi geçirdikten sonra kolaya temas etmemesine dikkat ederek kolanın kapağını tekrar kapatın ve fazla misina ipini kesin. İşte kola bombanız hazır.

Kolayı ilk açan kişi kapağı çevirince mentos şeker kolanın içerisine düşecek ve kola köpürmeye başlayacaktır. Köpük yastık şakası yine evde yapılabilecek şakalar arasında yer alan son derece komik bir şakadır. Bunun için bir poşete bolca tıraş köpüğü sıkmanız yeterli olacaktır. Poşet tamamen köpükle dolduktan sonra yastığın içerisine saklanması yeterli olacaktır. Yastığın üzerine yatıldığı zaman yastık patlayacak ve köpükler her yere yayılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir