Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2017

Ülkemizde işsizlik en büyük problemlerden biridir. Özel sektörde iş imkanlarının çok olmasına rağmen kazanç düşüktür; kamu sektöründe ise iş ne kadar olursa olsun alım azdır. Bunlara ek olarak işlerinizden sürekli olarak bir kovulma durumunuz da söz konusudur. Bu nedenle ülkemizdeki bireylerin çoğunun gelir belgesi sağlayabileceği bir iş alanı her zaman söz konusu değlidir. Gelir belgenizin olması için elbette düzenli bir gelirinizin olması gerekir.

Tüm bu anlattıklarımıza konu olan gelir belgesi sizlerin kredi alabilmesine olanak veren bir koşuldur. Normal şartlarda bankalardan kredi alabilmeniz için sahip olmanız gereken en önemli koşullardan biri gelir belgesidir. Fakat anlattığımız durumlardan dolayı bankalardan kredi alamayan birçok kişi, ciddi mağduriyet yaşamışlardır. Tüm bunlar göz önüne alındığında da gelir belgesi olmadan kredi alabilmenin yolları açılmıştır.

2017 yılına girmemiz ile birlikte birçok banka gelir belgesiz kredi olanağı sağlamıştır. Gelir belgesi gibi bir şartın konmasının amacı elbette aldığınız kredinin ödemelerini gerçekleştirebileceğinizin garantisini vermektir. Fakat çoğu insan düzenli bir işi olduğu halde elde ettiği maaşı belgeleyemez. Çünkü serbest birçok alanda aylık olarak elinize geçecek ödemenin belgesi yoktur. Örneğin bir çiftçiyi ele alalım. Hiçbir çiftçi aylık düzenli bir maaşa sahip değildir. Her ay değişen bir hesap söz konusudur. Buna karşın elbette gelir belgeleri de yoktur. İşte böyle bir durumda yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla gelir belgesiz kredi hizmeti verilmeye başlanmıştır. Dilerseniz bu bankalardan ve kredi miktarlarından da bahsedelim.

  • ING Bank: ING Bank gelir belgesiz olarak 3000 liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır.
  • Denizbank: Denizbank gelir belgesi olmayan kişilere 55.000 liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır.
  • Akbank: Akbank gelir belgesi olmayan kişilere 20.000 liraya kadar kredi imkanı tanımaktadır.

Bu bankalar dışında da kredi alabileceğiniz bankalar mevcuttur. Bunlar; İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Finansbank, Şekerbank ve HSBC’dir.

Tüm bu bankalardan gelir belgesi olmadan kredi alabilirsiniz. Fakat yine de bankaları gelir durumunuza ilişkin ikna etmelisiniz ve kredi notunuzu da yüksek tutmalısınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir