günümüzde yapılacak işler

Artık günümüzde iş bulmak eskisinden daha kolay.Birçok iş seçeneği ile insanlar istedikleri işi kolayca bulabiliyorlar.Üstelik artık eskiden olduğu gibi birçok koşul da gerektirmeyen birçok iş mevcut.Bazı işlerde çok az sermaye gerekirken bazı işlerde ise hiçbir şekilde sermaye gerekmemektedir.Ancak şimdi size sermayesiz olarak günümüzde geçerliliği olan bazı iş tavsiyelerinde bulunmak istiyorum.Umarım bu iş imkanlarını beğenir ve kendinize gelir elde etmeye başlarsınız.

 

SAHAFLIK:Tahmin ediyorum ki herkesin evinde mutlaka bir yerlerde öylece duran kitaplar vardır.Peki bu kitapları kıyıda köşede daha ne kadar saklamayı düşünüyorsunuz?Okuduğunuz bu kitapları satmayı iç düşündünüz mü?Eğer eviniz zemin kat ise dışarıya açılan bir kapısı da varsa alın size sahaf dükkanı.Sonrası zaten kolay.Alacağınız bir kaç poster dergilerden keseceğiniz resimlerle ,güzel süslü kartlarla çok ta güzel bir yer haline getirebilirsiniz.Mesela kitaparınız yetersizse piyasada çok ucuza satılan kitaplar var onlardan alın.Dükkanınızı  zevkinize göre şekillendirin.Ve  müşteri topladıkça kazanın.

 

KUAFÖRLÜK:Eğer kuaförlük konusunda yeterince bilginiz varsa ve sertifikaya da sahipseniz küçük bir yer kiralayarak işe başlayabilirsiniz.Birkaç lazım olacak malzemeyi de en ucuza mal edip işletmeye başlayabilirsiniz.

 

BİTKİSEL ÜRÜN PAZARLAMA:Bildiğiniz üzere bitkisel ürünlere düşkünlük oldukça arttı.Siz de bahçeniz de yetiştirdiğiniz bitkiler varsa bunları kurutulmuş olarak alıcılarına pazarlayabilirsiniz.

 

HALI TEMİZLEME:Halı temizlemek için öyle çok büyük masraflara da gerek yok.Çevrenizde çalışan bayanların halılarını daha uygun fiyata yıkayarak kazanç sağlayabilirsiniz mesela.Bu işi yaptıkça ve müşterileriniz işinizi beğendikçe haliyle size olan talep de artacaktır.

 

MERDİVEN TEMİZLİĞİ:Mesela ev hanımları evde boş oturmak yerine oturdukları apartmanın merdivenlerini temizleyebilirler.Bunu gören başka apartman sakinleri de belki işi size vererek işinizi çoğaltabilirsiniz.

 

KİRALAMA İŞİ:Evinizde çok ihtiyaç duyulan birşeye mi sahipsiniz.Atıyorum bir film arşivi ya da bir halı yıkama makinası.Bu ikisine de rağbet oldukça fazla mesela.Bunları çevrenizdeki komşularınıza kiralayarak kazanç sağlayabilirsiniz.

 

DERS VERME:Eğer Matematik,Türkçe,İngilizce gibi derslerde başarılıysanız evinizde öğrencilere ders verebilirsiniz.

 

KREŞ:Eğer çocukları çok seviyorsanız ve paraya ihtiyacınız varsa evinizin bir bölümünü kreş için süsleyin ve düzenleyin.Günde 2-3 çocuğa bakın.Belki sonraları bu sayı artar ve kazancınız daha da yükselir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir