İstanbul İş Fırsatları

Tarih boyunca bir çok savaşa sahne olan asya ve avrupanın geçiş köprüsü İstanbul tam bir medeniyetler cennetidir. Bu çok renkliliği sosyal ve kültürel yaşamınada yansımıştır. Ülkemizin en kalabalık şehri ünvanına sahip İstanbul gerek sahip olduğu deniz ve limanlarla gerekse de düzenlenen uluslar arası etkinlikler ve organizasyonlar ile bir çok değişik iş fırsatına da sahiptir. Her zaman için en çok yapılan iş en iyi iş anlamına gelmemektedir. Önemli olan daha önce yapılmayan değişik iş fikirleri bulup başarı ile sunabilmektir. 

 

İstanbul İş Fırsatları işte bu alana en çok yatkın olan seçeneklerin sunulabileceği kozmopolitik bir şehirdir.  Bunların haricinde sahip olduğunuz yeteneklerinizi ön plana çıkararakta gelir elde edebilirsiniz. Örneğin çok iyi yabancı dil biliyorsanız tarihi mekanların çevresini gezerek rehbersiz dolaşan turistlere rehberlik teklifinde bulunabilirsiniz.

Turist rehberliği dışında veya rehberlikle birlikte yapılacak diğer işde kapalı çarşı gibi mekanlardaki dükkanlarla anlaşarak getirdiği müşteri başına komisyonla çalışmak. Rehberlik yapılan turiste belirli ürünlerden bahsederek onlar almasını sağlamak ve böylece anlaşılan dükkandan komisyonunuz almak.

Kualağa böyle zor bir iş gibi gelebilir ama kazncı düşününce çok makul günlük rehberlikten 100 usd alsanız burada sadece 1-2 ürün satıp ondan da 100 usd kaznsanız günlük 360 tl ye gelmektedir. Bence iyi para ama takdir yine sizlerin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir