Kefil Olan Kişi Kredi Çekebilir Mi ÖĞRENİN

Bir kişinin herhangi bir ürün yada hizmet alımı karşılığında yapmış olduğu borca ortak olmak anlamını taşır kefillik. İlgili borca mahsuben imzalatılan senet,kredi geri ödeme planı,çek gibi evraklara atılan imza ile netleşir. Örneğin bankalardan kredi talebinde bulunmakta olan bir yakınınız var fakat bankadan kredi alabilmesi için gelir düzeyi yetersiz bulunması nedeni ile kredi banka kurumu tarafından olumsuz sonuçlandı ise çoğu zaman sizin o yakınınıza kefil olmanız durumunda bu olumsuzluk ortadan kaldırılabilmektedir.

Ancak tabi ki buradaki en büyük faktör sizin de kefilliğin şartlarını yerine getirecek kredi notuna,banka sicilinizin temiz olmasına ve gelir düzeyinizin buna yeterli olması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığı takdirde eğer kabul ederseniz banka kurumu sizi kefil olarak alıp kişinin borcuna otomatik olarak ortak etmektedir. Böylelikle artık sizde bir nevi borçlusunuz demektir.

Bankalar dışında acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman acil kredi istiyorum şeklinde internet üzerinde bulunan değişik finans kurumlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Buradan yapıaln geri dönüşlerde hangilerine güveneceğinizi şöyle anlayabilirsiniz: Ön peşinat veya komisyon isteyenlerden uzak durunuz diğerleri ile irtibat kurabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir