Mevcut Kredinizin Üstüne Yeni Kredi Çekiyoruz

Bazı durumlarda o kadar acil nakite ihtiyaç olur ki zaten önceden çektiğimiz ve ödemekte olduğumuz bir kredi varken tekrar bir kredi çekmek zorunda kalabilir. Böyle bir durumda tekrar aynı ya başka bir banka başvuru yaparız. Ancak birinci krediyi almak bile zor olurken ve bankalar birçok şart öne sürerken ikinci krediyi çekmek de o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü çekilen ilk kredi de çekmek istenilen ikini krediye etki edecektir.

Bankalar kredi başvurularında ilk olarak kredi notuna bakarlar. Eğer daha önce bir kredi çekmişseniz bu kredi bitmişse bile ödemelerinizi tam zamanında yapmadıysanız veya tutarları eksik yatırmışsanız, kredi notunuz düşük olacağından kredi çekme ihtimaliniz oldukça düşecektir. Aynı şekilde kredi kartı kullanıyorsanız veya daha önce kullandıysanız  yine ödeme düzeniniz de oldukça önemli olacaktır. Kredi notunuz kullanmış olduğunuz kredi kartından direkt olarak etkilenir.

Aynı Bankadan 2. Kez Krediyi Nasıl Alırım?

Aynı yöntemle eğer kredi başvurusunda bulunduğunuzda ödemekte olduğunuz bir krediniz daha varsa bankalar ilk olarak bu kredinizin ödeme şekillerine bakacaktır. Daha önce çektiğiniz kredinin ödemesini düzenli olarak yapıyorsanız ikinci krediyi çekme ihtimaliniz de o oranda artacaktır. İkinci olarak bankaların dikkat ettiği nokta ise gelirinize göre çekmek istediğiniz ikinci kredinin miktarı ve iki kredinin toplam taksitleri olacaktır. Eğer gelir durumunuz buna el vermiyorsa taksitleri düzenli ödüyor olsanız bile ikinci krediyi almakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Kredi notunuz düşükse ve bu yüzden ikinci kredi alamıyorsanız notunuzu yükseltmek için  ilk krediyi tamamen kapatabilirsiniz. Ancak bu da nakit ihtiyacı istediğinden borcunuzu kapatmak kolay olmayacaktır. Yapmanız gereken tek şey olarak kredi taksitlerinizi günü gelmeden bir hafta önce ödemek ve borcunuzun tamamen bitmesini beklemektir.

Kredi Danışmanlığı için Ulaşın

Eğer ihtiyacınız acilse ve borcu bitirmek için vaktiniz yoksa sizin yerinize kredi çeken firmalarla iletişim kurabilirsiniz. Bu şekilde krediden vereceğiniz belirli bir miktar komisyonla kredi çekebilir ve ihtiyacınızı bu şekilde kapatabilirsiniz. Bu yöntemle istediğiniz miktarda çekebilir ve belirleyeceğiniz taksitlerle de bankaya öder gibi ödeme yapabilirsiniz. Komisyonla kredi için komisyonlakredi@gmail.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir