para kazandıran işler

Herkes hayatı boyunca çok para kazanmak ister yanlış mıyım?Daha iyi şartlarda yaşamak,çocuklarımızı daha iyi koşullarda büyütmek hepimizin hayalleri arasındadır.Yıllarca asgari ücretle çalışıp hiçbir şeyin sahibi olamamış insanlarımız var.Bırakın bir ev veya araba almayı borçlarını bile ödeyecek güce sahip olamayanlar var.O yüzden her insanın aklına mutlaka nasıl daha fazla para kazanabilirim sorusu gelmiştir.İşte bu sorulara cevap vererek biraz da olsa sizi fikir sahibi yapabiliriz.

NASIL PARA KAZANABİLİRİM

 

Belki bir mağazanız var.Müşteriniz gelip sizden bir ayakkabı ya da çanta gibi ürünler aldı.Sonrasında müşterinizin memnuniyeti için bir daha o müşteriyi arama gereği duydunuz mu?Halbuki gelen müşterilerinizi daha sonra arayıp üründen memnun olup olmadıklarını öğrenerek ve yeniliklerden haberdar ederek müşterilerinizin yeni bir ihtiyacında tekrar size gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Evinizde boş boş oturmak yerine çevrenizde gece dışarı çıkmak isteyen çiftlerin çocuklarına bakabilirsiniz.Bunun yanı sıra yaşlı bakımı ve hayvan bakımı da üstlenebilirsiniz.

 

Resim yapma yeteneğiniz varsa çevrenizde araba düşkünü tanıdıklarınıza dövme yani çıkartma yapabilirsiniz.Arabalarına yaptığınız size özel resimler sayesinde bunu gören birçok insanın da ilgisini çekebilirsiniz.

 

Çevrenizde az kullanılmış eşyaları ucuza satın alarak gittigidiyor.com gibi sitelerde açık arttırma yoluyla satabilirsiniz.

 

Bu cazip ve değişik fikirlerin yanı sıra alışılagelmiş,katolog satışı,evde dikiş nakış işi,boncuk işleme,ütü yapma,nikah şekeri yapma,makale yazma,anket doldurma gibi bir çok işi de yaparak para kazanmanız mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir