Senetle Halı Nasıl Alınır

Senetle halı satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Senetle halı nasıl alınır? Senet karşılığı halıyı satın almak için yapılması gerekenler nelerdir? Senet karşılığı halı satışı yapan mağazalara nasıl ulaşabilirim.Ev dekorasyonunda en etkili parçalardan biri olan halı fiyatları aldı başını gidiyor. Bu nedenle özellikle yeni ev kuracak olanlar için evin tüm halılarını peşin fiyatına satın almak çok zor.

Evinde küçük değişiklikler yapmak isteyen ve ilk iş olarak halılarını değiştirmek isteyenler size güzel bir müjdemiz var. Özellikle ev hanımları, evinde uzun zamandır kullandıkları eşyaları bir süre sonra yenilemek isteyebiliyorlar. Ancak, maddi açıdan kendilerine ait gelirleri olmadığı için aile bütçesini de dengede tutmak zorunda oldukları için çoğu zaman bu işlemleri ufak taksitler halinde yapmak istiyorlar. İşte size güzel bir fırsat. Senet ile halı satın alabileceğiniz mağazalara giderek, dilediğiniz tutarda halıyı satın alarak taksitlendirebilirsiniz.

Eskiden hemen hemen tüm satış mağazaları senet karşılığı işlem yapıyordu. Son yıllarda ise, kredi kartı ile alışveriş yapıldığı için mağazaların büyük kısmı bu uygulamayı bıraktı. Yine de eski düzeni devam ettiren ve müşterilerine kredi kartı şartı olmadan senet karşılığı ürün satışı yapan mağazalar da yok değil. Bu ürünler arasında halılarda yer alıyor. Halı deyip geçmeyin, ev düzenlemesinde en çok masraflı olan ürünlerden bir tanesi de halıdır.

Senetle Satış Yapan Halıcılar

Sizin de halıya ihtiyacınız varsa ve kredi kartı kullanmak istemiyorsunuz. O zaman senet ile halı satan bir mağazaya giderek halınızı satın alabilirsiniz. Hazırlanan senet üzerinde; satın alınan halının tutarı, taksit sayısı, aylık ödeme tutarı gibi bilgiler yer alır. Senetler imzalandıktan sonra, aylık olarak mağazaya giderek ödemenizi yapmanız gerekir. Vade konusunda da size yardımcı olacaklardır. Bazı mağazalar bu hizmetin bedeli olarak belirli tutarda faiz uygular. Söz konusu faiz bedeli ufak miktarda olacaktır.  Bazı mağazalar ise yapmış olduğu kampanyalar sonucunda, peşin fiyatına senet karşılığı halı satışı yapar. Evkur, Almode, Balcı Mobilya, Lider Mobilya, Hedef Avm, Işık Avm, Mutlu Evim gibi mağazalar senet karşılığı halı satan mağazalara örnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir