Seyyar Satıcılar Ne Kadar Para Kazanır

Sokaklarda satış yapan ve belli mekanları olan satış yaptıkları ürünler genellikle mevsimsel olarak değişim gösteren seyyar satıcıları hepiniz çok iyi bilirsiniz. Sıcak havalarda soğuk su, sabah kahvaltısı için çıtır simit tüm bunların satıcısı olan seyyar satıcıların kazançları dudak uçuklatacak derecededir. Genellikle zarar edecekleri düşünülen ancak her satışlarında kar eden satıcıların çoğunun en düşük kazancı aylık 3.000 TL’yi bulmaktadır.

Seyyar Satıcılık Yapmak İstiyorum

Özellikle Adana’da çoğu kişinin alışık olmadığı bir görüntü bulunmaktadır. Dağlardan toplanan kar kamyonların arkalarına konularak poşeti 1 TL’den satışa sunulmaktadır. Kar satışında zarar etmeyen seyyar satıcılar Adana’da çoğu zaman bu şekilde geçimlerini sağlarlar. Tabii başka kazanç kapıları olmadığını söylemek hata olur.

Sokakta kendilerine kazanç kapısı elde etmiş olan satıcıların kazançları dudak uçuklatacak cinsten olsa bile çoğu kişinin sokakta dolaşırken karnını doyurduğu ya da serinlemek için ihtiyaç duyduğu kişilerdir. Bu neden ile pek kişi bilmese bile günümüzde seyyar satıcıların sayısındaki artışın nedeni yüksek kazanç elde edilmesinden gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir