Sınavsız memur alan Devlet Kurumları

Ülkemizde memur olabilmek için pek çok sınava tutulduğumuz malum. Önce lise, sonra üniversite ve ardından KPSS ile memur olmak şansı yakalıyoruz. Üstelik KPSS’ye girip kazansak bile atanma sorunu yıllarca beklemeye yol açabiliyor. Öyle ki; sınav ile memur olmanın yanı sıra, sınavsız da memur olmak mümkün. Her zaman karşımıza çıkmasa da, çıktığı anda sizlerle paylaşmayı uygun buluyoruz. Sınavsız memur alan Devlet Kurumları sayesinde pek çok kişinin hayalleri gerçek olabilir. Belki şuanda memur olabilmek için oldukça gayret gösteriyorsunuz. Hatta, sınava girmemiş olanların yana yakıla dövünmelerine son verecek bu haberimiz ile, belki de sizde memur olma yolunda yürüyebilirsiniz.

Sınavsız memur alan devlet kurumları arasında ilk sırayı, Cumhurbaşkanlığı Genel sekreterliği‘dir. Sınavsız atama yolu ile memur alımlarına devam ediyor.

Milli Güvenlik Kurulu da istisnai durumlarda memur atamalarını sınavsız olarak gerçekleştiriyor.

Devlet Sanatçılığı diğer sınavsız memur alan kurumlar arasında yer alıyor. Devlet sanatçılığı atamaları Başbakan’ın önerisi ve Cumhurbaşkanı’nın onayı ile sınavsız olarak yapılmaktadır.

Toplu Konut İdaresi yani TOKİ de sınavsız alım yapan kurumlar arasındadır. Uygun gördüğü durumlarda sınavsız alımlarını gerçekleştiriyor.

Başbakanlık Müşavirliği de sınavsız memur alımı yapan kurumlar arasında yer alıyor.

Son olarak; Milli İstihbarat Teşkilatı da özerk yapısı gereği sınavsız memur alımı yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir