THY Hostes Mülakatları Ne Zaman Olacak

THY hostes mülakatları ne zaman olacak diye merak edenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Öyle ki; Thy, ülkemizde faaliyet gösteren havacılık şirketleri arasında lider konumda yer almaktadır.Gençlerin kariyer hedefleri arasında en gözde şirketlerden biri olan Thy,yaptığı personel alımları ile her yıl yüzlerce kişiye iş imkanı sağlıyor.Ancak, Thy’da hostes olarak çalışabilmek için şirketin belirlediği bazı kriterlere uymanız gerekiyor. Aranan kriterlerden en önemli olanı ise İngilizce biliyor olmaktır.Eğer ingilizceyi çok iyi biliyorsanız şansınız daha yüksek olacaktır.Çünkü,şirketin yapacağı İngilizce sınavını başarılı ile tamamlamadan hostes olmanız mümkün olmayacaktır.

Thy bünyesinde hostes olarak çalışmak isteyenler için ilk önce yazılı sınav yapılmaktadır.Sınavda başarılı olan adaylar mülakata alınarak eleme yapılmaktadır.Önemli bir hatırlatma yapmak gerekirse,Thy hostes başvurusu için adaylar belli aşamalardan sonra kurul karşısında sözlü ingilizce mülakatına tabi tutuluyorlar.Mülakatlar yazılı sınav ile aynı gün değil,farklı günlerde yapılıyor.Eğer İngilizceniz iyiyse sorulan soruya doğru cevap vermeniz bekleniyor. Ayrıca, mülakat soru cevap şeklinden ziyade sohbet havasında geçerek burada söylenenleri anlayıp anlamadığınızda ölçülüyor.

Peki, Thy’da hostes olmak için ne gibi şartlara uymak gerekiyor? Öncelikle T.C. vatandaşı olmak,en az lise veya debgi bir okuldan mezun olmak,çok iyi derecede ingilizce bilmek,adli sicil kaydı bulunmamak,erkekler için askerliğini yapmış veya en az 2 yıl tecil ettirmiş olmak,sağlık durumu uçuşa müsait olmak,erkeklerde 170-190 cm arası bayanlarda ise 160-180 cm arası boya sahip olmak,daha önce THY veya diğer havacılık kuruluşlarından disiplinsizlik gibi suçlardan ayrılmamış olmak gerekiyor.Eğer bu şartlara uyum sağlıyorsanız THY hostes başvurusu yapabilirsiniz. Thy hostes mülakatları ise THY web sitesinden duyurulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir