Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar

Üniversiteye gidiyorsanız veya gideceksiniz haliyle burs almak isteyeceksiniz. Eğitiminize destek olacak ve size karşılıksız olarak burs verecek bir kurum veya kuruluş bulmanız gerekiyor. Üniversite öğrencileri için kredi almak çok kolaydır. Fakat burs almak ise hiçte kolay olmamaktadır. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı için üniversite öğrencilerine burs veren kurumları araştırdık ve sizlere sunuyoruz. Bu kurumlar arasından istediğinize veya hepsine burs başvurusu yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Birinci sırayı HACI ÖMER SABANCI VAKFI alıyor. Bu vakıf 31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs verdi ve vermeye de devam ediyor. Her yıl 9 ay boyunca il birincisi olan 15 öğrenciye karşılıksız burs veriyor.

İkinci sırayı ise İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI alıyor. Bu vakıf bursları, Başarı bursu ve ihtiyaç bursu olmak üzere iki alanda veriyor. Burslar tamamen karşılıksız olup, başvuru ise dilekçe ile yapılıyor. Uygun görülen adaylara değerlendirmeler sonucunda burs veriliyor.

Üçüncü sırada ÇAĞDAŞ EĞİTİM DERNEĞİ yer alıyor. Bu dernek, ilköğretim öğrencileri için 70 TL,ortaöğretim öğrencileri için 100 tl, yükseköğretim öğrencileri için 150 TL veriyor. Başvurular 0212 361 10 82 nolu vakıf faksına dilekçe ile yapılıyor. Ayrıca, nalan@cev.org.tr adresine de başvuru yapılabiliyor.

Dördüncü sırada TÜRK DİL KURUMU var. Türk dil kurumu, Türkiye sıralamasında ilk 3000 kişi arasında yer alan lisans öğrencilerine burs veriyor. En geç 30 Ekim tarihine kadar Türk Dil Kurumu Başkanlığı Atatürk Bulvarı No: 217 Kavaklıdere/ANKARA adresine posta ile veya elden başvuru yapılması gerekiyor.

Bşinci sırada ise; SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI yer alıyor. Hem başarılı hem de ekonomik durumu olmayan öğrencilere burs veriyor.

Diğer burs veren kurumlar ise; Tekfen, Elginkan Vakfı, Tübitak, Mehmet Zorlu vakıf bursu, Türkiye Diyanet vakfı, Kibar Eğitim ve sosyal yardım vakfı, İzzet Baysal vakfı, Galatasaray eğitim vakfı ve Çağdaş Eğitim Derneği‘dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir