Acil Para Bulabileceğiniz Kaynakları Bir Kenara Not Alın

Yaşadığımız süreç boyunca ne zaman maddi sıkıntı çekeceğimizi ya da ne zaman rahat bir şekilde ekonomik yaşamımızı idame ettireceğimizi kestirmek neredeyse imkânsız olmaktadır. Kimi zaman gelirlerimiz bize rahat rahat yeterken yeni bir gelişme ile nakit sıkıntısı içerisine girmekteyiz. Bu yeni gelişmeleri tahmin etmek ya da önceden bilgimiz dahilinde olması oldukça zor olacağından bizim için yapılması gereken tek ve en doğru şey maddi olarak bu ve benzeri durumlara kendimizi hazırlamaktır.

Acil durumlar için para bulacağınız kişileri unutmayın

Ancak herkesin bütçesi zor zamanlar için hazırlıklı olmak adına birikim yapmaya yetmemekte ve gelirleri giderlerini ancak karşılayan bu kişilerin acil durumlar için hiçbir planları söz konusu olmamaktadır. Sabit bir gelir ve standart bir gider tablosu içerisinde maddi olarak gelişim göstermeleri imkansız olan bu kişilerin acil bir durumda yapacak hiçbir şeyleri olmaması da oldukça sıklıkla karşılaşılan bir durum olmakla birlikte söz konusu kişilerin acil durumlarda çözümsüz bir şekilde zorluklar içinde boğulmaları da maalesef ki pek çok kez karşımıza çıkan bir durum olmaktadır.


> Bir liste hazırlayın, akrabalar, arkadaşlar, iş yerinizde çalışanlar, para yardımı yapan zenginler, iş adamları ve ünlüler ve bunların iletişim adreslerini alınız.


Acil para alabileceğiniz kurumları not alın

Bu ve benzeri durumlarda olup zor zamanları için yatırımı ya da birikimi olmayan ve hatta yatırım ya da birikim yapabilmek için hiçbir imkana da sahip olmayan kişiler için önerilen alternatif bir yöntem de acil durumlarda para ihtiyacı için başvurabilecekleri kaynakları not almalarıdır. Böyle bir süreç içerisinde kendileri bulunmayıp benzer durumdaki bir yakınları bulunsa bile ellerinde bilgi birikimi sayesinde maddi problemlerine çözüm bulmaları kolaylaşmaktadır.


> OYAK, Mesleğinize ait odalar, Banka Nakit Avans, Finans Kurumları 


Senetle ve taksitle satış yapan yerleri not alın

Kimi zaman kampanyası esnasında tesadüfen bilgi sahibi olduğumuz kredi başvurularını çok fazla incelemeksizin kabul etme yoluna giden bir banka, sohbet sırasında eşten dosttan duyduğumuz kredi kartına taksit avantajı ya da senet karşılığında altın veren bir kuyumcu ya da kredi almak için gerekli şartlara sahip olmayan kişilerin dahi kredi başvurularını olumlu sonuçlandıran bir firma zamanı geldiğinde bizim en çok ihtiyaç duyacağımız yerlerden biri olabilmektedir.


> Güvenilir firmalar olan : Biz Kredinizi Çekelim, Güçlü Finans, İstanbul Gayrimenkul Danışmanlık firmalarını ve iletişim bilgilerini not alın


Tüm bu sebeplerden dolayı bahsi geçen bu gibi yerleri ihtiyacımız olmasa dahi not almak ihtiyaç durumunda bize büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir