Ev Hanımlarına ve İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi

Bankadan kredi kullanabilmeniz için belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Aksi halde banka eksik başvuru nedeni ile kredi talebinize olumsuz cevap verecektir. Kredi kullanım aşamasında karşımıza çıkan şartlardan birisi de gelir belgesi. Banka aldığınız krediyi geri ödeyeceğinizden emin olmak için tarafınızdan bu belgesi istemektedir. Çünkü ilgili belge aylık ne kadar maaş aldığımız ya da serbest meslek çalışanı isek ortalama gelirimizi göstermektedir.

Geçmiş dönemler de gelir belgesini çalıştığımız iş yerinin muhasebe departmanı kanalıyla temin edebilmekteydik, fakat bu uzun süren zaman kayıplarına neden oluyordu. Gelişen teknoloji ile artık bankalar TC kimlik numaramız ile birçok bilgiye ulaşabiliyor. Özellikle sizinle birlikte E- devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama sonucunda çalışıp çalışmadığınız, SSK prim ödemelerinizin hangi düzende olduğu gibi genel bilgilere anında ulaşabiliyor. Gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısında da hızlı bir artış yaşandı.

icbc

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi kullanmak istediğiniz de diğer krediler de önemli faktörler arasında listelenen kredi notunuza bakılacaktır. Kredi notu bankalar ile geçmiş dönem çalışma düzenini simgelemektedir. Kredi ya da kredi kart ödemelerinizi zamanında yaparsanız, ödemediğiniz borçlarını yüzünden hakkınız da yasal takip başlatılmadıysa kredi notunuz yüksek olacak ve bu doğrultu da gelir belgesiz kredi kullanma ihtimaliniz de artacaktır. Aksi halde maalesef kredi başvuru sonucunuz banka tarafından olumsuz olarak sizinle paylaşılacaktır.

işsizlere gelir belgesiz kredi

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

İlk olarak belirtmemiz de fayda var ki aktif olarak müşterisi olduğunuz bankadan gelir belgesiz kolay kredi alabilirsiniz. Banka sizinle çalıştığından ödeme bilgilerinize hakim olacaktır ve bu nedenle kredi talebinize araştırma içine girmeden, beklemeden daha kolay onay verecektir. Gelir belgesiz kredi veren bankalardan bazıları ise;

*Denizbank % 1,48 faiz 36 ay vade ile

*HSBC Bankası % 1,45 faiz 36 ay vade ile

*ING Bank % 1,39 faiz 36 ay vade ile

*Akbank % 1,35 faiz 36 ay vade ile gelir belgesiz kredi veriyor. Gelir belgesiz kredi genel de ihtiyaç, tüketici gibi düşük rakamlı krediler de karşımıza çıkmaktadır. Konut, taşıt gibi yüksek rakamlı krediler de gelir belgesi sunmanız gerekebilir.

One thought on “Ev Hanımlarına ve İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir