2013 iş kur kursları

Ülkemizde işsizliğin arttığı son zamanlarda İşkur 2013 yılına girilmesiyle birlikte işsizlere iş imkanı tanıyor.Öyle ki,mesleki kurslar açarak vasıfsız iş gücünü aza indirmeyi hedefliyor.Böylece hem iş verenler hem de iş arayanlara yönelik hizmet etmeyi hedefliyor.İşsiz vatandaşlara mesleki kurslar açarak vasıflı işçi olmaları sağlanacak.Böylece,Kursa katılanlar,iş hayatına atılmak için ilk adımı atmış olacaklar.Bunun yanı sıra kursiyerlerin sigorta primleri de yatacak ve iş kazalarına karşı önlem alınmış olacak.İşkur’un bu hizmeti ile birçok insan iş bulma ve meslek edinme konusunda tecrübeli hale gelecek.O yüzden işkur kurslarını 5 kategoriye ayırabiliriz.

 

MESLEKİ KURSLAR

 

 

HİBE PROJESİ:Bu hibelerden yararlanmak için kurslara katılan girişimciler projelerini sunarak kabul edilmesi dahilinde ister para ister kredi isterlerse arazi,eğitim ve ekipman gibi hibelerden de faydalanabilecekler.

 

HÜKÜMLÜLERE YÖNELİK KURSLAR:Hüküm giymiş insanlara günümüzde çok fazla iş verilmemekte.İşte bu sorunun çözülmesi amaçlanarak,halen tutuklu olan kişilere de mesleklerini icra etmeleri için para kazanmaları sağlanacak.

 

ÖZÜRLÜ KURSLARI:Özürlü vatandaşlarımızın meslek sahibi olmaları için yapılan bir eğitim olacak.

 

İŞGÜCÜ YETİŞTİRME KURSLARI:Bu kursa katılıp başarılı olanlar edinmiş oldukları mesleği bir işyerinde çalışarak icra etmeleri sağlanacak.

 

ÇALIŞANLARIN MESLEKİ EĞİTİMİ:Halen çalışan ve meslekleri konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için yapılan kurslardır.Bu sayede mesleğinde daha başarılı olacak kişiler elde edilecek.

 

Eğer siz de işkur’un açtığı kurslardan birine gitmek istiyorsanız İŞKUR‘a başvurularınızı biran önce yapmanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir