Avon Başarısının Sırrı – Avon Yılbaşı Kataloğu

Avon Türkiyeye geldiğinden bu yana hem üye sayısı ile hem reklamları hemde halk tabanına yayılması kyölerde dahi bilinir hale gelmsiyle kendisini ispatlamıştır diye düşünüyorum. Her sene avon bana kendisini avon yılbaşı kataloğu ile tekrar hatırlatmaktadır.Bu sene sizde incelemeden 2013 e merhaba demeyin derim.

Bu yazıda sizinle bu katalogla satış ürünleri hakkında görüşlerimi paylaşacağım. Bildiğiniz üzere çok fazla firma aynen avon ve oriflame gibi ülkemizde katalogla satışa başlamış ve alt alta üyelik sistemleriyle ciddi bir yükseliş göstermişlerdir. Dikkatimi çeken bir husus bu yükselen firmalar 3-5 sene sonra düşüşe geçmelerine rağmen avon ve oriflame neden gerilemedi. Bence bundaki esas mantık diğer firmalarda ön plana çıkan network marketing olayı. Üyeler altına üye kayıt etmeye çalışmaktan satış yapmadıkları için başarısız olanların sistemi terketmesi diyebiliriz. Ama avon tarzı ürün satışı yapanlar çoğunlukla sadece satıştan kazanmayı planladıkları için daha uzun süreli çalışmaktadır.Avon temsilci girişi sayfasında detaylı bilgiler olacaktı bakınız.

Amacım avonun reklamı yapmak değil öyle bir amacım olsa yerli firma olan Hunca Life firmasını tanıtırım ben sadece evden iş yapmak isteyenlere başarılı bir işin analizini yapmaya çalıştım. Sonuç; direkt ürün satışı yapmak uzun vadede daha avantajlı gözüküyor. Unutmayalımki “Kazancın 10 da 9 u ticarettedir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir