bayanlar için iş fikirleri

Ev hanımı ve bayanlara özel birçok iş bulunmakta.Evde olup,dışarda çalışamadıkları için sürekli arayış içinde olmaları sebebiyle,her türlü işe yönelmekteler.Öyle ki bayanların yapabileceği iş kapasitesi de oldukça yüksek.Bildiğiniz üzere geçim sıkıntısı çeken birçok aile var ve bu ailelerin en fedakar üyeleri olan bayanlar,eşlerine destek olmak amacıyla ellerinden gelen işleri yapıyorlar.Evde dikiş nakış,boncuk işleme,poğaça yemek yapma,mandal montajı gibi daha birçok işi yaparak çorbada tuzum olsun istiyorlar.Üstelik hem evlerinde olacaklar,hem de para kazanacaklar.Sizce de çok cazip değil mi?peki ya siz hala evde boş boş oturuyormusunuz?Bakın internet çağında yaşıyoruz ve internette o kadar çok eleman arayan var ki,siz de kendinize göre bir iş bulup evinizde çalışabilirsiniz.Tek maaşla geçinmenin kolay olmadığı bir dönemde yaşıyoruz.Ev kirası,faturalar,kart borçları,evin masrafları derken eşinizin aldığı parayı göremeden borçlara yatırıyorsunuz yanlış mıyım?O halde,gelin size de yardımcı olalım ve bazı iş fikirlerini sizinle paylaşalım.

BAYANLARA ÖZEL CİN FİKİRLER

Eğer çocukları seviyorsanız ve evinizin büyük bir salonu varsa o salonu kreş haline getirebilir ve günde 3-4 tane çocuğa bakabilirsiniz.

Eğer Bilgisayar kullanmayı biliyorsanız,evinizde dikiş makinanızla yapacağınız bir çantayla da para kazanabilirsiniz.Çantayı boncuklarla süsleyerek gittigidiyor ve hepsiburada gibi sitelerde yayınlayarak satış yapabilirsiniz.

Eğer mutfakta oldukça marifetliyseniz bu da size bir kazanç kapısı olabilir.Evde yaptığınız yemekleri,tatlıları,poğaçaları,kekleri evinize yakın bir işyerine satarak para kazanabilirsiniz.

Evinizde ütü yaparak da kazanç sağlamanız münkün.Çevrenizde çalışan bayanların birikmiş kıyafetlerini ütüleyebilir,hatta size yakın bir lokantanın masa örtülerini ve işçilerin kıyafetlerini de ütüleyebilirsiniz.

Evde takı yapın.Eğer el beceriniz varsa ve bu konuda deneyimliyseniz değişik takılar yaparak hem çevrenize hem de takı satan işyerlerine satarak para kazanabilirsiniz.

Evde çikolata yapmak.Eğer çikolata yapmayı biliyorsanız (bilmiyorsanız da deneyerek öğrenirsiniz)evinizde çikolataları yapıp kalıplara dökerek şekil verin ve çikolata satan yerlere pazarlayabilirsiniz.

Sizin de değişik fikirleriniz varsa sayfanın altındaki yorum kısmından yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir