Evde Elektrik Üretimi

evde elektrik üretimi
evde elektrik üretimi

Artık evde elektrik üretme devri başlıyor!Siz de kendi elektriğinizi üretmek istemezmisiniz?Bence kesinlikle istersiniz kim böyle bir şeyi istemez ki ?Gelen kabarık faturalarının ne kadar can yakdığını hepimiz biliyoruzDevletten de bu konuda izin geldi.500 kilowatın altınaki elektrik üretimine devlet izin veriyor.

 

Evde Rüzgar Enerjisi ile Elektrik Üretimi

Üstelik bunu yapmak da oldukça kolay.En çok tercih edilen elektrik üretme yöntemlerinin başında güneş enerjisi geliyor.Önceleri çok fazla maliyete sebep olan güneş enerjisi sistemleri şimdilerde artık maliyeti daha düşük  ve güneş panelleri ile yüksek verim sağlanabiliyor.Hem de istenen elektrik enerjisini üretmek daha da kolay.Bunun yanı sıra rüzgar türbinleri ile de elektrik üretimi yapabilirsiniz.Büyüklüğüne göre işlevi olan rüzgar türbinleri,büyüdükçe elektrik üretme kapasitesi de artıyor.Güneş sistemlerinin yanında çok fazla tercih edilmese de zamanla konumunun değişeceğini söyleyebiliriz.

Evde Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi

İşte size fırsat!Evde kendi elektriğinizi üretmeniz için devletten de izin geldi.Bir eve ihtiyaç olan elektrik 2 ya da 3 kilowat zaten.Bu sistemle üreteceğiniz elektrik ise çok daha fazlası olacak.Elektirk dağıtım şirketine kilowatt saati 13,3 dolardan satıp kazanç da sağlayabilirsiniz.

 

Evde Elektrik Üretimi Maliyeti

Bu işlemi yapmak için ilk başta 250 TL ödemeniz gekiyor.Okullarda ,işyerlerinde ve bazı evlerde bu sistem kullanılmaya başlandı bile.Siz de kendi elektriğinizi üreterek kar sağlamak istiyorsanız elinizi çabuk tutun.Güneşten kazanılan bedava elektriğin maliyeti ise 4500 Euro olarak belirtildi.

One thought on “Evde Elektrik Üretimi

  1. Hükümet’ten onay gelmesi güzel bir şey. Güneşten veya rüzgardan elektrik üretmek süper bir şey olsa gerek. Ürettiğimiz elektrikten’de ayrıca kazanç sağlayabilecek para anlamında süper bir şey olmuş ayrıca tasarruf anlamında da süper bir olay. Devrim niteliğinde bir fikir. Allah sonumuzu hayır eylesin diyorum. Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin. Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir