evde yapılabilecek egzersizler

evde yapılabilecek egzersizler
evde yapılabilecek egzersizler

Hem erkekler hem de bayanlar için zayıf ve daha güzel görünmek her zaman önemli olmuştur.Halk arasında bu fit diye adlandırılırken başka bir deyişle bunun adı forma girmektir.Özellikle yaz aylarına girerken kilo verme çabasına girenler spor salonlarına koşarlar ve zayıflamak için bir sürü para harcarlar.Spor salonlarında bilinçli bir şekilde egzersizlerini yaparak form’da kalmak isterler.Birçok kişi evlerinde egzersiz yapıp kilo vermek ister ancak ne yapılacağı bilinmediği için ise bu heves haliyle sona erer.Ancak internet çağında yaşadığımız için artık bu egzersizleri evlerinizden de yapabiliyorsunuz.Üstelik sadece tarif üzerine değil,video olarak izleyerek de düzenli bir şekilde daha kolay yapmanız mümkün oluyor.Size bazı egzersizlerin nasıl yapıldığını açıklayarak anlatmaya çalışacağım.Uygulaması çok basit sadece 15-20 dakika sürüyor ve gerçekten çok etkili.

 

Öncelikle yemeklerinizi kısmalısınız.Yani  sık ama az yiyim.Mesela akşam yemeklerinizde sebzeye ağırlık verin.Çayınıza attığınız şekeri azaltın.Mümkünse hiç şeker atmayın.Şeker ihtiyacınızı da meyvelerle giderin.Egzersizlerini ise sabah kahvaltınızı yapmadan önce ve akşam yemeğinden sonra yapmaya çalışın.Şimdi gelelim yapacağınız egzersizlere.

 

İP ATLAYIN:Günde sadece 15 dakikanızı ayırarak ip atlayabilirsiniz.Bu 15 dakikalık süreç sonunda en az 100 kalori kaybedeceksiniz.

 

KAFA ÜSTÜ DURUN:Çocukluğumuzda birçok insanın yaptığı bir şey bu.İlk başlarda zor gibi görünse de alıştıktan sonra sürekli yapacağınız bir hareket.

 

Herkesin evinde mutlaka bulunan  oklava veya temizlik sopasını alarak başınızın üzerine dirseklerinizi bükemden kaldırın.Ancak bu hareketi yaparken kalçalarınızın sabit kalmasına dikkat edin.Ve bu hareketi 3 defa 25 kez sayarak yapın.

 

ZUMBA DANSI:Kilo vermek için oldukça etkili bir yöntem olan zumba dansını yaparak daha hızlı kilo verebilirsiniz.Bu dansı Youtube’de izleyebilirsiniz.

Size sadece bir kaç tane örnek ile egzersizin nasıl yapıldığını açıklamaya çalıştım.Ancak daha detaylı bilgilere egzersiz sitelerinden ulaşabilirsiniz.Sağlıklı ve formda kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir