evde yapılabilecek yüz maskeleri

evde yapılcak yüz maskeleri
evde yapılcak yüz maskeleri

Son zamanlarda çalışan bayan sayısı iyice artmakta olup bayanların kendilerine ayıracağı zaman dilimi daralmıştır. Bu bakımdan bir bayanın kendisini iyi hissetmesi psikolojik dengesi olarak çok önemlidir. Mesela bir bayanın cilt bakımı olsun, fiziki görünüşü olsun onun güzel ve bakımlı görünmesi onun her şeyidir.Sadece çalışan bayan olmaksızın tüm kadınların bu tür ihtiyaçları için kendilerine ayıracakları zaman muhakkak olmalıdır.Yüzümüzün temiz, berrak ve ışıl ışıl görünmesini kim istemez ki?.Bunun için geliştirilmiş uygulanması çok kolay cilt bakımları mevcut olup bunlardan bir tanesi krem şeklindeki maskelerdir.Sürüldüğünde katılaşmayan, özellikle kuru ciltler için uygun bakım serisidir.Bunların yanı sıra bitkisel bir çok çeşit maske vardır.Salatalık maskesi, bal maskesi, yumurta maskesi patlıcan ve kayısı maskesi gibi…Eğer siz de yüzünüzdeki cansızlıktan,matlıktan ve birtakım etkenlerden şikayetçiyseniz evde kendinizin kolayca yapabileceği maskeler hazırlayabilirsiniz.Üstelik biraz sonra sizin hazırladığım maskeler için çok fazla paralar da harcamayacaksınız.

YOĞURT MASKESİ: 2 yemek kasigi suzme yoğurt’un üzerine  birkac damla limonu ekleyerek güzelce karistirin.Hem kısa sürede hem de etkili bir yüz maskeniz hazır bile.Hem yüzünüze hem de göz çevrenize kullanabilirsiniz.

KABAK MASKESİ:Önce kabakları pişirin ve 2 yemek kaşığı alarak bir kasede iyice karıştrın.Sonra 1 çorba kaşığı zeytinyağını ilave edin.Tekrar karıştırın.En son olarak ta badem yağını ilave edin ve yüzünüze sürün.20 dakika beklettikten sonra ılık suyla güzelce yıkayın.

HAVUÇ MASKESİ: 2 adet  havuçu rendeleyin.1 yumurta akını da ekleyerek iyice çırpın.1 tatlı kaşığı süt ekleyin.Ardından az miktarda nişastayı da ekleyerek iyice karıştırın. Sonra hem yüzünüzü hem boyun kısmınızı güzelce yağlayın.Yarım saat beklettikten sonra ise ılık suyla yıkayın.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE:Bir tatli kasigi kile, kilin aldığı kadar greyfurt suyu damlatin sonrasındaise  birkac damla tonik katarak iyice karıştırın ve yüzünüze sürün.Ayrıca kil’in arındırıcı özelliğinin de bulunduğunu hatırlatmak isterim.

 

Sayfamız olarak size verebileceğimiz yüz maskeleri şimdilik bu kadar.Eğer sizin de bizimle paylaşmak istediğiniz maskeler varsa yorum kısmına yazarak başka kişileri de bilgilendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir