Evlenmek İsteyen Suriyeli Kadınlar

Ülkemizde ikamet etmeye başlayan Suriyeli kadınlar, aileleri ile buraya gelmedikleri müddetçe oldukça yalnızlardır. Elbette devletten yardım aldıkları için çok fazla maddi sıkıntıları olmaz, lakin kimseyi tanımamak ve kimsesiz olmak gerçekten zordur. Hiç bilmedikleri bir ülkede ve dilini bile yeni yeni öğrendikleri bir yerde yaşamak onlar için çok yıpratıcı bir etkendir. Bu nedenle Suriyeli kadınların çoğu Türkiye’de evlilik hayalleri kurarlar.

Türk erkekleri ile evlenmek istemelerinin tabii ki tek nedeni yaşadıkları bu yalnızlık hissi değildir. Kendi ülkelerinde son dönemlerde yaşanan can sıkıcı savaş durumlarından dolayı sahip olamadıkları birçok özgürlük ve rahatlık, ülkemizde onlara tanınmış olur. Ve bizim ülkemizde bir kadın olarak kendilerini daha değerli hissederler. Haliyle kendisini değerli hissettiren her ne olursa olsun, buna yaklaşma çabası içinde olmaları da gayet normaldir.

Bunun yanı sıra Türk erkekleri arasından da Suriyeli kadınlar ile hayatlarını birleştirmek isteyenler de vardır. Bunun nedeni elbette ki kişiye göre değişmektedir. Fakat genellikle dini inanışlardan kaynaklı olarak böyle bir istek olur. Suriyeliler dini inançlarını had safhada yaşadıkları için muhafazakar kesimin daha çok ilgisini çekmektedir. Ve Suriyeli kadınlar hayatlarındaki eşlerini mutlu etmek için gereken her şeyi de yapmaktadırlar. Elbette bu bir rivayet mi bilinmez. http://www.suriyelikadinlar.com/ sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evlenmek İsteyen Suriyeli Bayanlar

Tüm bu nedenlerden dolayı evlenmek isteyen Suriyeli kadınlar da, Suriyeli kadınlar ile evlenmek isteyen Türk erkekleri ile tanışma fırsatını yine internet sitelerinde bulmuşlardır. Bu siteler daha çok arkadaşlık sitesi olarak kurulmuş olsa da birçok evlilik niyetine de sebebiyet vermiştir. Bu sitelerde Suriyeli kadınlar kendi isteklerine göre bir profil oluşturmaktadırlar. Bu profilde sahip olmak istedikleri hayat ve sahip olmak istedikleri eşler ile ilgili çeşitli bilgiler ve kriterler yer alır. Aynı zamanda erkekler de bir profil oluştururlar ve aynı şekilde kriterler eklerler. Bu kriterlere göre kişiler birbirlerini seçerek konuşmaya ve birbirlerini tanımaya başlarlar. Bunlar dışında da bazı seçenekleri vardır. Sosyal medya hesapları ya da görücü usulü evlilikler de bu seçenekler içine dahil edilebilecek bazı yöntemlerdendir.

Kaynak: http://www.evlenmekisteyensuriyelikadinlar.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir