İtalyada Yapılacak İşler- İtalyada iş arayanlar

İtalya’ya yapılacak işler oldukça fazla olup,orada çalışmak isteyenlere yön vermeye çalışacağız.İtalya mutlaka gidilip görülmesi gereken en güzel ülkelerden biridir. Üstelik pek çok kişinin hayallerini de süsleyen İtalya, Türk vatandaşları için de gelir kaynağı olmaya devam etmektedir. Ancak, eğer İtalyanca bilmiyorsanız İtalya’da çalışma fikrini çöpe atın. Çünkü, İtalya’da hangi sektörde çalışıyor olursanız olun konuşacağınız dil İtalyanca olacak. Ama ben İngilizceyi ana dilim gibi biliyorum diyeceksiniz. Malesef, çalıştığınız yer neresi olursa olsun muhattapınız olacak kişilerin %99’u İngilizce bilmiyo olacak. O yüzden İtalya’da çalışmak için önce İtalyanca öğrenmek şart. Eğer İtalya’da hem okuyup hem çalışmak istiyorsanız yapacağınız tek iş garsonluk, bir mağazada satış görevlisi, temizlik görevlisi veya barmenlik olur. Bunun dışında öğrencilere pek iş verilmez.

Eğer İtalya’ya yerleşmek ve orada çalışmak istiyorsanız az önce belirttiğimiz gibi İtalyanca öğrenmeden çalışmayı unutun. Ben İtalyanca biliyorum İtalyada yapılacak işler nelerdir diye soracak olursanız, bildiğiniz gibi İtalyanlar kuru domates konusunda dünya lideridir. Bu iş üzerine çalışabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa bununla ilgili bir çalışma yaparak kendi işinizi yapabilirsiniz.

Bunun dışında, tekstil, ham koyun, kuzu derisi, halıcılık, araba alım satımı, turizm, ticaret,kozmatik gibi işleri de yapabilirsiniz. Fakat şunu söylemek istiyoruz ki, eğer İtalyanca biliyorsanız uzman olduğunuz bir alanda çalışmanız kariyeriniz açısından daha faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir