Kadın Çalışana Mobbing Yapılıyor

İşyerinde Mobbing son zamanlarda en fazla duyduğumuz cümlelerden biri değil mi? Öyle ki,Kadın Çalışana Mobbing yapılıyor ve malesef günden güne artıyor. Bildiğiniz gibi her çalışanın bir üstü ile mutlaka sorunu oluyor. Mobbing iş yerinde baskı anlamına gelmektedir. Aslına bakarsanız mobbing sadece üstün astına yaptığı bir davranış değildir. Artık astlar da üstlerine mobbing uyguluyorlar ve bu önüne geçilmez bir hal alıyor. Özellikle kamu sektöründe kadınlara daha fazla mobbing uygulandığı tespit edilmiş ve fakat bu mağduriyet için hiçbir önlem alınmamaktadır.

Mobbing, iş yerinde yapılan baskı, kişinin görmezden gelinmesi, kişiden bilgi saklanması, yetkilerinin azaltılması, kişiye güvenilmediğinin hissettirilmesi gibi daha pek çok şey anlamına gelmektedir. Ve bu baskı ne yazık ki kadınlarda daha fazla görülmektedir. Kadın çalışana mobbing yapılıyor ve pek çok kadın mecbur olduğu için susuyor. Ancak, birlik olup bu baskıyı ortadan kaldırmak da mümkün.

Bayanları daha güçsüz daha pasif görenler onlara mobbing uygulayarak yıldırma politikası güdüyorlar. Amaç ise eğer kişiyi işten çıkartamıyorsa bezdirerek istifa etmesini sağlamak. Ama bu işe bir çare bulmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Üstelik artık mobbing ile mücadele eden kurum var ve bu kuruma başvuru yapıldığı takdirde mutlaka destek alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir