Kandil kutlama mesajları

Kandiller müslümanlar için dileklerimizi ve isteklerimizi Allah’a iletmek için en önemli günlerdir.Bugünlerde herzamankinden daha fazla ibadet ederek günahlarımızı bağışlaması için yaradana yalvarmalıyız.Bu mübarek günlerin hürmetine el açıp günahlarımız için yaradandan af dileyelim ki o affedicidir,bağışlayıcıdır.Ve ellerimizi açtığımızda o kabul edicidir.Diğer günlerde yapılan ibadetlerin yanı sıra bu mübarek kandillerde yapılan ibadetler çok daha değerlidir.Kandil günlerinde oturup TV izlemek yerine abdest alıp,iki rekat dahi olsa namaz kılmak en hayırlısıdır.Bu mübarek günlerde ellerinizi semaya,gönlünüzü ise Mevla’ya açın ve bütün günahlardan olabildiğince kaçın.Ogün bitmek tükenmek bilmeyen dünya işlerinizi bir kenara bırkıp biraz da Allah için birşeyler yapın.Öyle ki ona açtığınız elleriniz asla geri çevrilmeyecektir.Gönlünüzden geçirdiğiniz bütün istekleriniz için yaradana yalvarmak,ona;herşeyin en hayırlısını vermesi için dua etmek kadar güzel başka ne olabilir ki?O yüzden bu mübarek günleri boş geçirmeyerek Allah’ın nimetlerinden yararlanın inşallah.Sevdiklerinize gönderebileceğiniz bazı kandil mesajları ile yazıma son vermek istiyorum.Hepinizin kandili mübarek olsun.

 

 

KANDİL MESAJLARI

*Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller.

*Cennet nerededir bilirmisin?Gülen gözlerde,tatlı sözlerde,mutlu yüzlerde…Bazen gündüzlerde,bazen gecelerde…Ama en güzeli,sevgi dolu yüreklerdedir.Sevgi dolu yüreğinize selam olsun.

*Ellerini Allah’a aç melekler avucuna gül koysun.Gülük kokla yüreğin sevgi ve huzurla dolsun.Duaların ömür boyu kabul,Kandilin mübarek olsun.

*Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun. Kandiliniz mubarek olsun.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir