Kredi Kartına Takla Attırma

Kredi kartları bankaların bizim için sunduğu kolaylıklar arasında en çok tercih edileni olsa da adı geçen bu ödeme aracını düzgün kullanmak çok da kolay olmamakta ve pek çok kişinin başı bu kartlar ile belaya girmektedir. Ödeme yapmakta zorlanan ve bu konuda ne yapacağını bilemeyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de kredi kartına takla attırma olmakta ve kısa süreli de çözüm olanağı sunmaktadır. Bahsi geçen bu yöntem ile kredi kartlarını kontrol etmeyi başaran kişilerin sayısı son derece fazla olsa da bu seçenek dahilinde işlem yapmak istediği halde ne yapacağını bilmeyen kişilerin sayısı bir hayli yüksektir.

Kredi Kartına Nasıl Takla Attırılır?

Bu işlemi yapmak için ilk olarak elinizde en az kartı borcunuzun asgari tutarı  kadar para olması gerekmektedir. Bundan sonra yapacağınız şeyler ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır;

  1. Ödemekte zorlandığınız kredi kartınızı kontrol altına almak istiyorsanız ilk olarak elinizdeki para ile en az borcun asgari tutarı kadar ödeme yapmanız gerekmektedir. bu sayede o ay için ödenmesi gereken borcu kapatabilir ve yaşanması muhtemel sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.
  2. Bundan sonraki aşamada yapmanız gereken ise kartınızdan ödediğiniz tutarı yeniden nakit avans olarak çekmektir. Böylece paranız yeniden size gelecektir. Söz gelimi tüm maaşınızı kart borcuna yatırsanız bile yeniden çekerek geçiminizi sağlayabilirsiniz.
  3. Ancak bilmelisiniz ki bahsi geçen bu yöntem kesin bir çözüm sağlamamaktadır. Kart borcunuzu yalnızca belli bir süre ertelemenize yardımcı olmaktan başka bir işlevi yoktur. Üstelik kredi kartın nakit avans çekmek son derece faizi yüksek  bir işlem olduğu için borcunuz da giderek artacaktır. Bu sebepten dolayı bir an önce kalıcı çözümler bulmak faydanıza olacaktır.
  4. Bunun yanı sıra kimi bankalara ait kredi kartlarında her ay yatırdığınız para kadar nakit avans çekmek mümkün olmamakta ve belli bir süre sonra kartınızı yalnızca alışveriş için kullanma imkanınız bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kartınız bahsi geçen bu duruma düşmeden önce bir an önce borçlarınızı kontrol altına almanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir