Kuzey Irak’ta iş imkanları

Yurtdışında çalışmak isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri ülkeler arasında Kuzey Irak yer almaktadır. Saddam Hüseyin yönetiminin devrilmesinin ardından halen sağlıklı bir düzen kuramayan K.Irak yabancı ülkelerin finansörlüğünde yeniden inşa edilmeye devam edilmektedir. Kuzey Irak’ta iş imkanları bu nedenle daha çok inşaat sektöründe sunulmaktadır.

Zaten Kuzey Irak’ta iş yapan Türk şirketleri incelendiğinde birçoğunun inşaat şirketi olduğu görülmektedir. Kuzey Irakta iş yapmak için bu şirketlerin isimlerini öğrenerek bu firmalara iş başvurusunda bulunmak atılacak ilk adım olmalıdır.Ayrıca İşkur yurtdışı ilanları incelenerek bu ilanlara da başvuruda bulunarak Kuzey Irakta iş imkanı yakalayabilirsiniz. Kuzey Irakta iş arıyorum ilanlarını takip etmenizde iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 Kuzey Irakta iş kurmak istiyorum diyenler için ise en doğru bilgi alabilecekleri tek yer ülkenin konsolosluğu olacaktır. Kuzey Irak’ta iş imkanları arasında inşaat işlerinin yanı sıra güvenlik işleri de büyük ilgi görmektedir. Bölgede yaşanan güvenlik sorunları ve Amerika’nın askerlerini kademeli olarak geri çekmesi güvenlik şirketleri için büyük bir istihdam kaynağının doğmasına neden olmaktadır.

One thought on “Kuzey Irak’ta iş imkanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir