neden kredi alamıyorum?

Günümüz şartları nedeni ile pek çok insan kredi veya kredi kartı almak ihtiyacı duyuyor.Özellikle kredi almak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Ev sahibi olmak, taşıt almak yada sağlık giderleri için kredi kullanmak isteyenler bankaları araştırarak bütçesine uygun olanı seçiyorlar. Fakat bazı istisnai durumlar var ki; kredi almak isteyip te alamayanlar da var. Eğer sizde neden kredi alamıyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz. Kredi için bankaya başvurdunuz fakat kredi çıkmadı ise bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı tüketiciler için bu soru ızdırap gibi olur ve cevabı için çırpınır durur. İşte merakınızı giderecek cevaplar.

Eğer kredi kullanamıyorsanız, ilk olarak şunları düşünmelisiniz. Kredi başvurusu yaparken gelir beyanı etmiş fakat bu geliri beyan etmemiş olabilirsiniz. Sonrasında, belgelediğiniz gelirin talep ettiğiniz tutar ile arasında büyük bir fark olabilir. Diğer sebepler ise şu şekildedir:

Kredi başvurunuz esnasında başka bir bankaya olan borcunuz devam ediyorsa ve ödemelerinizde sorun varsa,

Son 1 yıl içinde kredi ve kredi kartı ödemesi işlemlerinde istikrarsızlık varsa,

Herhangi bir kredi referansı yoksa ve kredi başvurusu yapan tüketici, bir iş yerinde 6 altı aydan daha az bir süredir çalışıyorsa,

Kara liste denilen uygulama dahilinde biryasal yada idari takip varsa,

Geçmiş bir zamanda kredi başvurusu yapan bir kişi için kefil olunduysa ve bu kişi ödemeleri yapmadıysa kredi başvurusu yapan kişilerin başvuruları kesinlikle reddedilir. Kredi alamayanların bilmeleri gereken detaylar bunlardır. Bu yüzden, geçmişinizi temiz tutmak kredi alabilmeniz için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir