192.168.l.l Ttnet Zyxel Giriş

İnternete bağlanmak çağımızın en büyük ihtiyacı ve buna paralel olarak da en çok talep gören hizmeti olmakta ve bu noktada da ülkemizde hizmet vermekte ola pek çok farklı internet sağlayıcı ve internete bağlanmak amacı ile kullanılan modem mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen internet sağlayıcı Ttnet, modem markası da Zyxel olduğu için bugünkü yazımızda 192.168.l.l ttnet zyxel giriş konusunu işleyerek bu hizmetlerden yararlanarak internete bağlanmak istemekte olan kişilerin mevcut sıkıntılarına cevap vermeye ya da yapmak istedikleri işlemler ile alakalı olarak yol göstermeye çalışacağız.

 

192.168.l.l Nedir?

Görülmekte olan bu sıralı numaralara IP adresi ismi verilmek ile beraber pek çok farklı ayarlama, düzenleme ya da işlemi yapabilmek için gerekli olan ve son derece önem arz eden bir adres olmaktadır. Başka bir deyiş ile eğer sahip olduğunuz internet ağı ya da modem ile alakalı olarak yapmanız gereken belli başlı işlemler varsa size bu IP adresi faydalı olacak ve ayarlama yapacağınız ekrana ulaşmanızı sağlayacaktır.

192.168.l.l Nasıl Kullanılır?

Söz konusu olan  bu adres üzerinden işlem yapabilmek için ilk aşamada internete bağlanmak için kullanmakta olduğumuz cihazda yüklü olan tarayıcının adres çubuğuna 192.168.l.l adresini yazmamız gerekmektedir. Daha sonra karşımıza yeni bir ekran açılacak ve giriş yapmamız için bizden belli başlı bilgiler talep edecektir. Bu aşamada girmemiz gereken bilgi ise kullanıcı adı ve şifre olmak ile beraber bunlar sırası ile “ttnet” ve “admin” şeklinde olmaktadır. Söz konusu olan bu bilgileri girdikten sonra her türlü ayarlamayı yapabilmek için gerekli olan ekrana ulaşma olanağı yakalamaktasınız.

192.168.l.l Ne İşe Yarar?

Bilgi: http://www.19216811.gen.tr/192-168-o-1-1-modem-sifre-degistirme

Bu IP adresi internet sağlayıcısı Ttnet ve modemi de Zyxel olan kişiler için pek çok farklı işlemi son derece rahat bir şekilde yapma olanağı sunmak ile beraber bu işlemden bazıları genel olarak şu şekilde olmaktadır:

  1. Yeni alınmış olan ya da yeniden kurulması gereken modemler için yapılacak olan kurulum ayarlarının gerçekleştirilmesidir. Bu detay olmadan yetkili servisler dahi modem kurulumunu gerçekleştirme imkanı bulamamaktadır.
  2. Kullanılmakta olan ya da ilk kez kullanılacak modem ile alakalı olarak isim belirleme, isim değiştirme ya da isim kaldırma işlemi veya yine aynı şekilde şifre belirleme, şifre kaldırma ya da şifre koyma işlemidir.
  3. Kullanmakta olduğumuz internet ağına daha fazla cihazı kablolu olarak bağlamak istediğiniz halde bunun için gerekli olan yeterli sayıda kanala sahip değil iseniz hu aşamada yapmanız gereken işlem 192.168.l.l. adresi üzerinden gerekli olan bilgiler dahilinde giriş sağlayarak port açma işlemi gerçekleştirmektir. Yine aynı şekilde mevcut olan bir kablolu bağlantı kanalını kapatmak isterseniz buna da port kapatma işlemi adı verilmektedir.
  4. Kablosuz olarak bağlanmakta olduğunuz internet ağınız ya da bu olanağı sağlamakta olan modeminizin WİFİ ayarları ile alakalı olarak yapacağınız işlemler için ise yapmanız gereken WLAN ile alakalı olan sisteme yine söz konusu olan IP adresi ile ulaşarak istediğiniz her türlü düzenlemeyi yapmaktır.
  5. Yine kablolu bağlantı ayarları ile alakalı olarak düzenleme yapmak istiyorsanız bu aşamada da LAN ayarlarından faydalanma imkanınız mevcut olmaktadır.
  6. Çevrenizde mevcut olan herhangi bir karasal bağlantı ya da uydu bağlantısı yok ise bu aşamada televizyon yayınına bağlanmak için IP TV ayarları yapabilir ve bu şekilde son derece rahat bir şekilde internet ağı ve modem sayesinde mevcut olan sıkıntınızı giderebilirsiniz.
  7. Yapılabilecek bir başka farklı işlem de görüntü ya da video yakalama söz konusu olan bu verileri paylaşma olanağı sunmakta olan IP kamera işlemleridir.
  8. Hemen hemen her aşamada pek çok farklı kişi için gerekli olan otomasyon ve paylaşım işlemlerini yine bu adres ile giriş yapmak sureti ile gerçekleştirme olanağımız mevcut olmaktadır.
  9. Güvenlik duvarı ile alakalı olan ve son derece büyük önem arz eden işlemleri yapma imkanı da yalnızca bu IP adresi ile mümkün olmaktadır.
  10. NAT ayarları ve her türlü ağ ayarı da dahil olmak üzere daha pek çok farklı işlemi bu sistem dahilinde halletmek son derece kolay olmaktadır.

Kaynak: http://www.19216811.gen.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir