Acil Nakit Paraya İhtiyacım Var

Günümüzde nakit paraya ihtiyacı olmayan yoktur. Kart kullanımının arttığı bugünlerde yanlış harcamalar sonucunda birçok kişinin elinde nakit para kalmıyor. Bu yazımızda da acil paraya ihtiyacım var diyenlere neler yapılabileceğini anlatacağız.

  • İlk olarak nakit paraya ihtiyacı olan kişiler çözümü fazla uzakta aramamalıdır. ihtiyaç duydukları paranın miktarına göre yakınlarından borç istemeyi deneyebilirler. Bu en kolay ve en stressiz yöntemdir. Bir bankaya veya tanımadıkları birine borçlanmaktansa yakınınıza borçlanmak her zaman daha iyidir.
  • Borç isteme yönteminden eli boş dönenler, kredi kartları veya banka kartlarının harçlık avans veya nakit avans sistemlerinden faydalanarak nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
  • Kartında böyle bir özellik bulunmayan kişiler çalıştıkları iş yerlerinden avans talep edebilirler. Bir sonraki ayın maaşından kesilen bu avans hem o anki ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur hem de kimseye borçlanmadığınız için sizi stresten kurtarır.
  • Eğer gelir belgeniz varsa ve kredi notunuz da yüksek ise o zaman dilediğiniz bankaya giderek kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Kredi çekmek denildiğinde herkesin aklına çok yüksek fiyatlar gelse de alacağınız kredinin tutarını ve vadesini siz belirlersiniz. Kredi başvurusu için tek yapmanız gereken banka şubelerine gidip gerekli belgeleri vermektir. Kredi başvurunuz onaylanmadıysa bunun sebeplerini araştırıp, kredi alamamanıza neden olan eksiklikleri düzelterek yeniden başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Evinizde bulunan az kullanılan eşyaları veya varsa ziynet eşyalarınızı satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun için hurda pazarları, internet üzerinden sanal satış siteleri bulunmaktadır.
  • Eğer faturalı bir hatta sahipseniz ve faturalarınızı her ay düzenli olarak ödüyorsanız hattınız üzerinden cep telefonu alabilirsiniz. Aldığınız bu telefonu satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.
  • Kredi kartınızın taksitli nakit avans kullanımı varsa bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Üstelik kartınız yoksa bile başvuru süreci uzun olmadığı için kolayca kartınızı alıp bu özelliği kullanabilirsiniz.
  • Günlük ücret alabileceğiniz birçok iş vardır. Sigorta yaptıramayacağınız için yasal olmayan bir yöntemdir. Fakat birkaç gün düzenli çalışma ile paranızı biriktirerek nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

 

 

Gördüğünüz üzere nakit ihtiyacımızı gidermek sandığımızdan daha kolaydır. Umutsuzluğa kapılmadan bu seçenekleri değerlendirerek ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir