değişik iş fikirleri

Bildiğiniz gibi ülkemizde işsizlik  ve parasızlık en büyük sorunlardan birtanesi.Öyle ki çalışan herkes aldığı paranın çok az olduğundan oldukça şikayet ediyor.Bu düşük gelirlerle çalışan birçok kişi için ek gelire sahip olmak için bir çok avantajlar sunuluyor.Düşünsenize onbinlerce insan evinde yapabileceği bir kurmanın hayalini kuruyor ve bunu hayata geçiren ise çok da fazla bir rakam değil.Belki sizin için artık tam zamanıdır ne dersiniz?Size sunabileceğimiz bir çok değişik iş fikirleri var ve siz hangisini yapmak istediğinize karar verip çalışmaya başlayabilirsiniz.Bilirsiniz,her insan hayatında bir kariyere sahip olmak ister.Kendi işinin patronu olmak da ayrı bir istektir elbette.İşte bu hayalinizi gerçekleştirmeniz için birkaç iş fikri de bizden olsun.

 

BİSİKLET TAMİRİ:Eğer bisiklet tamir etmekten çok iyi anlıyorsanız,depo gibi bir yer kiralayarak çevrenizdeki bozulan bisikletleri tamir edebilirsiniz.Hatta kışın  koyacak yer bulamayan bisiklet sürücülerine,bütün kış boyunca bisikletlerini depoda saklayabileceğinizi belirtin.Ayrıca bildiğiniz gibi birçok bisiklet yarışçısı var ve bisikletleri bozulduğunda çoğu zaman tamir edemezler.O yüzden bisiklet yaışçılarının bisikletlerini büyün yıl siz tamir etmiş olursunuz.İşte buda değişik bir iş fikri.

 

TEMİZLİK HİZMETİ:İster ev temizliği,ister ofis,isterseniz de restoran temizliği yaparak yeni bir iş kurabilirsiniz.

 

BİLGİSAYAR TAMİRİ:Eğer ki bilgisayardan çok iyi anlıyorsanız,üstüne üstlük sertifikanız da varsa  bu bilginizi daha da genişleterek küçük işletmelerin yada büyük şirketlerin aranan  bilgisayar tamiri işlerini yapın.Eğer bilgisayar konusunda hiçbir bilginiz yoksa bu konuda kendinizi geliştirecek kurslara gidip  kendinize yeni bir iş imkanı yaratın.Emin olun iyi para kazanacaksınız.

 

EBAY’DA SATIŞ:Eğer evde kullanmadığınız bir kenarda duran eşyalarınız varsa bu eşyalarınızı ebay’da açık arttırmaya sunarak para kazanmanız da mümkün.Para kazandıkça daha fazla ürün alır ve daha fazla kazanarak gittikçe büyüyebilirsiniz.

 

TAKI TASARIMI:Eğer takı konusunda yetenekliyseniz ve sertifikanız varsa gerekli malzemeler ve makinalar ile değişik takı tasarımı yapabilir,yaptığınız bu takıları mağazalara ya da pazarlara götürüp satabilirsiniz.

 

KUAFÖRLÜK:Eğer kuaförlük sertifikanız varsa ve bu konuda deneyimliyseniz öncelikle çevrenizdeki akrabalarınıza,arkadaşlarınıza ve komşularınıza hizmet verebilir,sonrasında da bir kuaför salonu açmak için gerekli olan parayı kazanabilirsiniz.

 

ODA KİRALAMA:Eğer evinizin boş ya da fazla bir odası varsa bunu öğrencilere ya da turistlere kiralayarak da gelir elde edebilirsiniz.

 

ÇOCUK BAKICILIĞI:Eğer çocukları çok seviyor ve bu sorumluluğu alabileceğinizi düşünüyorsanız evinizi kree çevirebilirsiniz.Günde 2 ya da 3 çocuğa bakarak kazanç elde edebilirsiniz.

 

HALI YIKAMA VE TEMİZLEME:Halı yıkamada gerçekten becerikliyseniz bu becerinizi çevrenizdekilerin halılarını yıkamada kullanabilir ve para kazanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir