Ekonomik Krizler

Ekonomik krizler dünya genelinde meydana gelebileceği gibi aynı zamanda tek başına da ülkeleri vurabilmektedir. Ekonomik kriz bazı durumlarda şirketlerin batmasına neden olurken bazı durumlarda ise belirli sektörde hizmet veren şirketlerin rekor kar paylarına ulaşmalarına neden olmaktadır.

Örneğin geçtiğimiz yıllarda yaşanan ekonomik kriz başta Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkeyi etkisi altına almış olup Yunanistan’ın iflas etmesine neden olmuştur. Buna rağmen bankaların kredi kullandırım oranları tavan yaparken bankalar inanılmaz kar oranları açıklayarak kırılması zor bir rekora imza atmışlardır.

Ekonomik krizler yakından takip edilirse yatırım araçlarından da kar edilmesi mümkündür. Örneğin yaşanan ekonomik kriz nedeni ile altın fiyatları hızlı bir şekilde yükselmiş ve altına yatırım yapmayı tercih eden kişiler büyük paralar kazanmışlardır. Ekonomik kriz 2013 yılında yine dünyayı etkisi altına alacak gibi görünürken küçük yatırımcıların bu nedenle yatırımlarını çok daha dikkatli yapmaları tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir