Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz?

İş görüşmelerinde sorulan sorular arasında en önemlilerinden biride “Neden bizimle çalışmak istiyorsunuz?” sorusudur. İnsan kaynakları departmanlarının büyük bir bölümü bu soruya verilen yanıtlara bağlı olarak personel alımlarını gerçekleştirmektedir.

 

Bu nedenle neden bizimle çalışmak istiyorsunuz sorusuna cevap verirken çok dikkatli olunmalıdır. İş görüşmesi günümüzde artık profesyonel insan kaynakları personelleri ile yapılmaktadır. İnsan kaynakları departmanları sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlardan vücut dilinize kadar pek çok ayrıntıyı değerlendirerek işe alımları gerçekleştirir. İş görüşmesine giderken bu nedenle mutlaka şirket hakkında bilgi edinilmeli ve sorulacak sorulara hazırlıklı olmalıdır.

İş görüşmesinde neden biz sorusuna cevap verirken kendinizi doğru ifade etmeli ve iş için olan isteğinizi vurgulamalısınız. Varlığınız ile şirkete katacağınız artı değer ile şirketin marka değerini harmanlamalı ve hem şirketin sizin için önemini hem de sizin şirket için öneminizi belirtmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir