EV HANIMLARINA EMEKLİLİK

Ev hanımlarına emeklilik bugün pek çok özel sigorta şirketi tarafından sunulan oldukça karlı bir sistemdir. Çalışmayan ancak geleceğini güvence altına almak isteyen ev hanımlarına yönelik sunulan bu emeklilik sisteminde emeklilik için giriş yapan kişilere büyük avantajlar sunulmaktadır.

Aylık küçük birikimlerle geleceğini oluşturmak isteyen ev hanımlarına emeklilik şansı tanıyan sigorta firmaları özellikle de bankalar üzerinden reklam ve tanıtım çalışmalarını sürdürmektedir.

Ev hanımlarına emeklilik 2012 yılında da büyük ilgi görmeye devam ederken sistemde yatırmış olduğunuz aylık prim tutarı ve süresine bağlı olarak belirtilen süre sonunda toplu para alma, yaşı bekleyerek emekli olmak ve emekli maaşı bağlatmak gibi bir çok seçenek sunulmaktadır.

 Ev hanımlarına emeklilik hakkı tanıyan özel sigorta şirketleri isteyen ev hanımlarının sistemden çıkmalarına da müsade etmektedir. Ancak bu durumda sadece yatırılan ana para ev hanımlarına geri ödenmektedir. Yani faiz işletimi söz konusu olmamaktadır. Ev hanımlarına emeklilik imkanı olan tüm ev hanımlarının geleceklerini güvence altına almak için girmeleri gereken bir bireysel sigorta sistemidir.

Haziran ayından itibaren çıkacak yeni düzenleme ile birlikte bireysel emeklilikte siz aylık 100 tl lik bir birikim yaptığınız zaman devlette ek olarak 25 tl destek verecek dolayısı ile paranız 125 tl olacak. Haziran ayından itibaren Ev Hanımlarına tavsiyemiz az çok durumu olanların hemen bireysel emeklilik yaptırmaları yönündedir.

One thought on “EV HANIMLARINA EMEKLİLİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir