Evde Balık Yetiştirip Satmak

evden balık yetiştirme

Balık beslemeyi seviyorsanız bu hobinizi kazanca çevirebilirsiniz. Aynı şekilde evde ek gelir kazanmak isteyen kişilerde evde balık yetiştirip satmak ile uğraşabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

 

Evde balık yetiştirme işi son derece zevkli bir iş olup bu iş için önemli olan ilk adım doğru balık türünü seçmektir. Çünkü bazı balık türleri kolay hastalık kapıp hızlı bir şekilde ölürken daha seyrek ve az yavrulamaktadır. Evde balık yetiştirip satmak isteyen kişiler için en uygun balık türünün ciklet balığı olduğunu söylemek mümkün.

 Ciklet balığı yemleri çok uygun fiyatlı olup bu balıklar uygun ortamın sağlanması durumunda çok sık yavrulamaktadır. Ancak yavrularını yedikleri için mutlaka yavrular ayrı bir akvaryumda büyütülmelidir. Balık yetiştiriciliği hem zevkli hemde kazançlı bir iştir. Evde balık yetiştirmek için akvaryum, hava motoru ve erkek ile dişi balıklar satın almanız yeterli olacaktır.

2 thoughts on “Evde Balık Yetiştirip Satmak

  1. evde yapılabilece her işi yaparım örneyin dantel yazma oyası nikah şekeri ve daha fazlasını yapa bilirim haber bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir