İş Yerinde Psikolojik Savaş Taktikleri

İş yerinde psikoloji savaş teknikleri ile üzerinizdeki psikolojik baskıyı kaldırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi iş yerinde pek çok kişi psikolojik baskı ile karşı karşıya ve bunun karşısında ne yapacağını bilmeyenler var. Ülkemizde psikolojik baskının yada psikolojilk tacizin ne anlama geldiği tam olarak bilinmiyor. Mesela, sürekli hata bulmak, alay etmek, kıyafet ile dalga geçmek, yok saymak, haksız eleştiri, dışlamak gibi davranışlar psikolojik tacize giriyor. Ancak şunu da unutmamak lazım ki yapılan her davranış kesinlikle taciz değil. Peki, iş yerinde psikolojik savaş taktikleri nelerdir ve nasıl uygulanır?

İş yerinde psikolojik savaş teknikleri arasında ilk sırayı yargıya başvurmak alıyor. Ancak, bu o kadar da kolay değil. Çünkü elinizde gerçekten çok belge ve delil olması gerekiyor. Aksi halde sonuç olumsuz olacaktır. Bunun için öncelikle bu konuyu gerçekten çok iyi anlayan birini bulmak en doğrusu olacaktır. psikologtan destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, iş yerinde yapılan psikolojik baskıyı önlemek için iş yerinden ayrılmanızın mı, yoksa kalmanızın mı daha iyi olacağına iyi karar vermeniz gerekiyor. Bir tavsiyede bulunmak gerekirse; yapılan psikolojik baskı sebebi ile rapor alıp işe gitmemezlik yapmayın. Karşınızdaki kişiye ben burdayım bir yere gitmiyorum dediğinizi gösterin.

Ayrıca, size yapılan psikolojik baskıyı başkalarının da görmesini sağlayın. Elbette bütün bu süreç içinde ruh sağlığınızı da koruyun. Son olarak ise gerekirse üst makamlara bu konuyu anlatacağınızı söyleyerek karşı taraftan korkmadığınızı belli edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir