Kokoreç Dükkanı Açmak

kokoreç

Avrupa Birliğine girer mi girmez mi diye adına bolca tartışmalar çıkan, Türk damak zevklerinden biri olan kokoreç çoğu insanın hatta benimde vazgeçilmez gıdalarımız arasında yer alıyor. Hatta kokoreç tartışmaları esnasında yapılan röportajlarda AB boş verip kokoreç tercih eden insanları gördük.

Durum böyle olunca herkesin bu denli ilgisi olunca aklıma kokoreç dükkanı açmak fikri gelmedi de değil, hatta detaylarını bile araştırdım. Aranızda benim ile aynı fikir de olanlar var ise hemen detaylarını anlatmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi hem seyyar olarak bu işi yapanlar var hem de dükkan açanlar. Ben yazınızı kışını düşünerek kararımı dükkandan yana kullanıyorum. Ama siz sabit kalmak yerine gezerek işinizi artırmak müşterinin size gelmesini beklemek yerine siz müşteriye gitmek istiyorsanız tezgah daha mantıklı olabilir. Dükkan açar iseniz yasal prosedür sabit uymanız gerekmektedir.

Tezgahın maliyeti de daha düşük 3 bin TL’ye tezgahınızı alarak işe başlayabilirsiniz. Fakat dükkan açmak için en az 10 bin TL gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir