Senetle Kredi Veren Firmalar

Senet nedir? Senet ile yapılan işlemler hangileri? Senetle kredi veren firmalar var mı? Senet ile kredi veren firmalar hangileri? Senet ile ilgili konularda merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.(herkesekredi.net)

Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Nakit paraya ihtiyacımız olduğunda kullanabileceğimiz yöntemlerden biri de senet karşılığı kredi kullanmaktır. Acil nakde sıkıştığımız dönemlerde, birçok alternatifi değerlendirmemiz ve bize en uygun olanı uygulamamız gerekir. Örneğin; yeni bir ev satın almak istiyorsunuz. Ancak geliriniz bu evi peşin olarak almanız için yeterli değil. Karşınıza tam da hayallerinizdeki gibi bir ev çıktı ve değerinin altında satışı yapılacak. Bu evi satın alabilmek için bir şekilde toplu para bulmanız gerekecek. Bankalara başvuruda bulundunuz fakat gelirinizi belgelendirmek de sıkıntı çektiğiniz için krediniz onaylanamıyor. Diğer bankalarda da aynı konuda takılıyorsunuz ve kredi çekmeniz imkansız bir hale geliyor. Bu kadar yüksek miktarda parayı elden borç da alamıyorsunuz. Bir yandan da hayalinizdeki evi de kaçırmak istemiyorsunuz. İşte size bir fırsat! Senetle kredi kullanmak…

Bilgi ve başvuru için: http://www.herkesekredi.net/

Araç satın almak, eğitim masraflarınızı karşılamak, düğün –  nişan masrafları, ev yenileme ve emeklilerin tüm ihtiyaçları için senet karşılığı senet kullanmak mümkündür. Üstelik diğer kredi yöntemlerinde olduğu gibi zor koşulları da yoktur. Yapılması gereken tek şey, senetlerin imzalanmasıdır.

Dilerseniz senetle kredi kullanmanın detayları hakkında sizlere biraz bilgi verelim. İlk olarak ‘ senet ne demek?’ sorusunu yanıtlandırmak isteriz. Senet; bir kişinin ödemeyi kabul ettiği borcu gösteren ıslak imzalı belge olarak tanımlayabiliriz. Senedin hukuksal bir belge olduğunu da belirtmeden geçmek istemiyoruz. Senet karşılığı alınan mal veya para gelecek tarihlerde ödenir. Senette borçlu ve alacaklı olarak iki taraf bulunur. Borçlu; borcu ödemesi gereken kişidir. Alacaklı ise, senet üzerinde belirtilen ödemeyi tahsil edecek olan kişidir.

Senet üzerinde bulunması gereken şartlar ise aşağıda yer almaktadır:

  • Senet üzerinden ‘ Poliçe ‘ kelimesinin mutlaka yer alması gerekir.
  • Senet Türkçe dışında başka bir dilde hazırlanmış olsa bile, o dilin ‘ poliçe ‘ karşılığı yine senet üzerinde yer almalıdır.
  • Borçlu tarafın adı ve soyadı,
  • Borç tutarı,
  • Borcun ortak kararlaştırılmış olan vadesi,
  • Ödemenin yapılacağı yeri,
  • Senedin düzenleme tarihi ve düzenleme yeri,
  • Düzenleyen kişinin imzası yer almadır.

Senedin ne demek olduğunu ve senet üzerinde hangi bilgilerin yer alması gerektiğini detaylandırdık. Şimdi senet karşılığı paraya nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi, nedeni her ne olursa olsun acil nakde ihtiyacınız olduğunda size önerebileceğimiz yöntemlerden biri senetle kredi kullanmaktır. Senet karşılığı kredi kullanmayı, bankalardan kredi kullanmak gibi düşünebilirsiniz aslında. Çünkü büyük kurumsal firmalar bile senet karşılığı kredi kullandırıyorlar. Birçok firmaya ulaşmanız ve bilgi almanız mümkün. Size uygun olan firma ile anlaşma yapabilir ve senet karşılığı kredi kullanabilirsiniz.

Senet karşılığı kredi kullandıran firmalar sizden neler talep ederler? Senet karşılığı kredi kullandıran firmaların sizden talebi, belirli bir tutarda komisyon bedelidir. Size sunmuş olduğu hizmetin bedeli olarak belirli tutarda faiz bedeli ödemeniz gerekecektir. Bu faiz bedelini isterseniz borcunuza ekleyerek taksitler halinde ödeyebilirsiniz, isterseniz peşin olarak ödemesini yapabilirsiniz. Bu konuyu anlaşma yaptığınız firma ile birlikte mutabık kalarak çözümleyebilirsiniz. Talep edilen faiz bedeli de bankaların kredi bedellerinden çok farklı değildir aslında. Hem tutar olarak, hem de mantık olarak. Çünkü bankadan kredi kullanırken de faiz bedeli ödüyorsunuz. Aynı şekilde senet karşılığı kredi kullandıran firmalara da faiz ödüyorsunuz.

Senetle Kredi Veren İkrazat Firmaları

İstanbul’da senet karşılığı kredi veren firmalardan bazıları; Şirinoğlu İkrazat, Yangın İkrazat, Serkan İkrazat. Daha fazla firma hakkında bilgi almak isterseniz, internet üzerinden araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Arama motoruna ’ Senet karşılığı kredi veren firmalar ‘ yazarsanız bilgiler karşınıza çıkacaktır. Ayrıca, sitelerin yorum alanlarına ikamet ettiğiniz il, kullanmak isteğiniz kredi tutarı ve vade hakkında bilgileri yazarsanız sizinle hemen irtibata geçilecektir.

Yaptığınız araştırma sonucunda, size en uygun şartlardaki firma ile anlaşma sağlamanızı öneririz. Dikkat etmeniz gereken hususlar ise, güvenirlilik ve talep edilen faiz oranı olmalıdır. Firmaya karar verildikten sonra işlemlere başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir