Tefeci Arayanlar Ne Yapmalı?

Tefeciler ülkemizde birçok bölgede halen faaliyet yürütmektedirler. Tefecilerin bu kadar yayılmış olmaları elbette onların kolaylıkla bulunabileceği anlamına gelmez. Hiçbir tefeci sizlere borç para verebilmek için açık adres veya cep telefonu numarası vermezler. Çünkü tefecilik yasal bir iş değildir. Bunun yanı sıra hükümet tefeciler ile ciddi bir mücadele içerisindedir. Gerek kişilerin bilinçlenmesini sağlamak anlamında gerek tefecilere operasyonlar yaparak tefeciliği bitirmeye çalışmaktadırlar. Bu nedenle bir tefeciye ulaşmak belli yollar ile yapılabilir. Eğer tefeci arıyorsanız aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak, tefecilere ulaşabilirsiniz.

  • Tefeciler her şehrin birçok bölgesinde iş yapmaktadırlar. Bu nedenle birçok insan tarafından da bilinirler. Buna binaen etrafınızdaki kişilere sorarak bile tefecileri bulabilme şansınız vardır. Bir bölgede bir tefeci iş yapıyorsa, o bölgedeki insanlardan çoğu bunu bilir. Bu nedenle en temiz yöntemlerden biri sayılabilir. Etrafınızdaki insanlara sorarak kolayca bir tefeci bulabilirsiniz.
  • Etrafınızda dikkatinizi çeken fazla büyük emlak dükkanları ya da galeriler varsa, bunlardan biri muhakkak tefecilik ile ilgilenmektedir. Bu nedenle bu iş yerlerine sormak en akıllıca işlerden biridir. Bu iş yerlerine giderek maddi birkaç konudan bahsederseniz, tefeciler ile iletişime geçmek için bir adım atmış olursunuz. Tefeciler yaptıkları işlemleri daha yasal gösterebilmek için bu tarz iş yerleri açmaktadırlar. Böylece kimsenin dikkatini çekmeden rahatlıkla işlerini yapabilmektedirler.
  • Tefecilere en rahat ulaşabileceğiniz yol tabiiki de internet ortamıdır. İnternet ortamında birçok internet sitesi bulunmaktadır. Bu internet sitelerinin içerisinde yalnızca tefeciler ile ilgili olan sitelerde bulunur. Ya da birçok parasal sitede tefeci ilanlarını görmeniz de mümkündür. Tefeciler ile ilgili bilgilerin yer aldığı sitelerde şehirlere göre tefeciler dahi yer alır. Bu nedenle internet yardımı ile tefecileri bulabilirsiniz. İnternet yolu ile bir tefeciye ulaşmanız için onlara bir form doldurarak göndermeniz gerekir. Böylece aradığınız tefeciye kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu üç yöntemi deneyerek tefecilere ulaşabilirsiniz. Tefeciler eğer uygun görürlerse sizlere zaten dönüş yapacaklardır. Böylece ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı tefecilerden talep edebilir ve işlemlerinizi bu yöntemleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

One thought on “Tefeci Arayanlar Ne Yapmalı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir